MojAndroid

Jedna z veľmi populárnych aplikácií pre iOS si opäť našla svoju cestu aj pre zariadenia s operačným systémom Android. Instapaper bol donedávna dostupný len pre používateľov iPhonu alebo iPadu, od včera ho však môžete stiahnuť už aj pre Android.

Samotná aplikácia je jednoduchým nástrojom pre ukladanie webových stránok do offline režimu. Uložené stránky sú automaticky optimalizované pre čítanie na telefónoch alebo tabletoch. Stačí ak si článok, ktorý vás pri prehliadaní internetu zaujal uložíte pomocou Instapaper a môžete si ho kedykoľvek prečítať aj bez internetového pripojenia. Medzi hlavné funkcie aplikácie patria:

  • Ukladanie webových stránok ako čistý text, ktorý je ľahko čitateľný na telefónoch a tabletoch
  • Používateľské prostredie bez rušivých elementov, vďaka ktorému sa pri čítaní môžete skutočne sústrediť len na obsah článkov
  • Všetky stránky, ktoré uložíte, sú neskôr dostupné aj offline, takže si ich môžete prečítať aj v miestach bez internetového pripojenia

Instapaper ponúka tiež základné nastavenia textu ako napríklad typ fontu, veľkosť písma, odstup medzi riadkami alebo šírku okrajov. K dispozícii je tiež tmavá téma a nastavenie podsvietenia pre nočné čítanie.  Nájdete tu aj ďalšie drobnosti, medzi ktorými nechýba zablokovanie otáčania displeja alebo organizácia stiahnutých článkov do adresárov.

Instapaper je dostupný na Google Play s cenovkou, ktorá nie je práve najnižšia – 2,41€. Cena je vysoká najmä ak zoberieme do úvahy fakt, že na stiahnutie je k dispozícii napríklad aj aplikácia Pocket – prednedávnom známa aj ako Read It Later . Tá ponúka veľké množstvo funkcií a samozrejme možnosť čítať webové stránky offline. Oproti Instapaper má však jednu nespornú výhodu – je dostupná zadarmo.

Instapaper
Mobelux
Verzia 1.0 (4. 6. 2012)
Veľkosť 3,1 MB
2.2+

2,41 €

MojAndroid.sk TIP

5.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+