MojAndroid

Celý trend modernizovania sa uberá smerom od zložitosti k jednoduchosti. Vyrábajú sa neustále modernejšie prístroje, ktorých obsluha je neustále jednoduchšia. Veľký dôraz sa kladie na intuitívnosť a prehľadnosť, ktoré zaručujú jednoduchosť ovládania prístroja či softvéru. Trend zjednodušovania sa dotkol samozrejme aj Androidu a preto sa vývojári snažia vytvoriť čoraz jednoduchšie a intuitívnejšie aplikácie, často integrujú viaceré funkcie z viacerých aplikácií do jednej, komplexnejšej aplikácie. A takou aplikáciou je Instamap.

Ak ste aj vy bádateľmi a veľmi radi cestujete, no momentálne na to nemáte čas či financie, Instamap môže byť čiastočnou náhradou. Pomocou tejto aplikácie si totižto môžete prezerať akékoľvek fotografie od používateľov známeho Instagramu, ktoré zhotovili naprieč celým svetom. Tieto fotografie sú “pridané” do Google Maps, takže pre vás nebude absolútne žiadnym problémom nájsť do niekoľkých minút pyramídy v Gize či Niagarské vodopády v USA. Aplikácia Instamap využíva geotagging Instagramu, ktorý každej fotografii priradí jej geografické súradnice, čo je výborné, nakoľko máte pár dotykmi možnosť vidieť naozaj unikátne zábery. A to ešte nie je všetko!

  

Instamap vám ponúka možnosť vidieť fotografie všetkých používateľov vo vašom okolí jednoduchým kliknutím na avatara ich profilu. Priamo v priateľovom profile máte možnosť dokonca fotografie komentovať či ohodnotiť “like-om”, fotografie môžete aj zdieľať pomocou sociálnych sietí Twitter a Facebook. V jednotlivých profiloch sa zobrazujú  fotografie pomocou náhľadov, takže je veľmi jednoduché pohybovať sa medzi nimi a čo je na tejto aplikácii najlepšie, neustále aktualizuje fotografie vašich priateľov. Ak niekto používa Instagram na dennej báze, tak si môžete každý večer pomocou Instapaperu prezrieť, kde všade bol a čo všetko tam videl. Paráda, nemyslíte?!

  

Aby ste vo fotografiách nemali zmätok, Instamap ponúka aj ich triedenie podľa vlastností. Prezrieť si tak môžete Populárne fotografie, ktoré boli takto označené priateľmi a známymi fotografa priamo v Instagrame, no na výber máte aj možnosť My Liked Photos, kde nájdete všetky fotografie, ktoré sa vám páčili a označili ste ich like-om. K dispozícii je samozrejme aj vyhľadávanie destinácie či dokonca tlačidlo lietadla pre náhodnú lokalitu. Do tejto aplikácie sa môžete prihlásiť pomocou vášho Instagram účtu, no prehliadať fotografie si môžete aj bez prihlásenia. Ak sa vám aplikácia Instamap páči, stiahnite si ju pomocou nášho widgetu nižšie. Je bezplatná a veľmi dobre spracovaná, preto ju určite aspoň vyskúšajte!

7.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+