MojAndroid

Služba Instagram má veľmi striktné pravidlá, čo sa týka zobrazovania explicitného obsahu a hlavne nahoty. Niektorí používatelia však majú dojem, že môžu uverejňovať obsah pre dospelých, keď sú ich účet alebo príbehy nastavené ako súkromné. Spoločnosť Meta teraz podľa portálu TheSun upozornila, že im v takom prípade hrozia rovnaké postihy ako pri verejných príspevkoch.

Viac než 90 % príspevkov s nahotou a explicitným obsahom sa podarí odhaliť

Hovorkyňa spoločnosti Meta, ktorá vlastní Instagram, v podstate potvrdila, že vaše príspevky blízkym priateľom nie sú také súkromné, ako si myslíte. Uviedla, že Instagram používa proaktívnu technológiu a aj správy od komunity na nájdenie a odstránenie obsahu, ktorý obsahuje nahotu.

Dodala, že 94,3 percent nahého obsahu sa podarí nájsť a odstrániť, aj keď dokonca nie je nahlásený Instagramu. Ak teda vo svojich Príbehoch určených len pre blízkych priateľov zverejňujete obsah pre dospelých, stále môže byť odstránený, aj keď si myslíte, že ho môžu vidieť iba vybraní ľudia.

Instagram je pri nahote nekompromisný, ale je aj pár výnimiek

Pravidelné uverejňovanie nahého alebo explicitného obsahu na Instagrame môže navyše viesť k zakázaniu vášho účtu. A to napriek tomu, že váš zoznam blízkych priateľov môže súhlasiť so zobrazením takého obsahu. Ide hlavne o obsah, ktorý zobrazuje pohlavný styk, pohlavné orgány, ženské bradavky alebo detailné zábery úplne nahých zadkov.

Služba si tiež uvedomuje, že ľudia môžu chcieť zdieľať nahé obrázky, ktoré sú svojou povahou umelecké alebo kreatívne, ale z rôznych dôvodov nahotu na Instagrame proste nepovoľuje. Fotografie v kontexte dojčenia, pôrodu a po pôrode, zdravotných situácií (napríklad po mastektómii) alebo protestné akty politických aktivistov sú však povolené.

Náš tip
Pre začiatočníkov: Ako aktualizovať aplikácie v Android telefóne? | NÁVOD
28.5.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+