MojAndroid

V polovici decembra minulého roku priniesla sociálna sieť Instagram novinku, ktorou bola možnosť pridávať k príspevkom záložky a ukladať si ich na neskôr. Vďaka tomu ste si takto mohli označiť ktorýkoľvek príspevok na sociálnej sieti a neskôr ste ho jednoduchšie našli. Teraz pribudla ďalšia možnosť – uložené príspevky je možné triediť do kolekcií.

Náš tip
Kopírovanie sa vypláca: Príbehy na Instagrame majú už viac používateľov ako na Snapchate

Ak vám táto novinka niečo pripomína, nie ste sami. Na veľmi podobnom princípe totiž pracuje aplikácia Pinterest. Obľúbené príspevky si tam tiež ukladáte do tematických kolekcií. Obe platformy majú spoločné to, že používatelia ich často využívajú na hľadanie inšpirácie.

Najväčším rozdielom je v súčasnosti to, že kolekcie na Instagrame nie sú verejné, kým na sieti Pinterest tvoria ústrednú časť sociálneho aspektu. Novinka na Instagrame tak zrejme nebude lákať aktívnych používateľov Pinterestu, no pre bežných ľudí, ktorí iba hľadajú inšpiráciu a chcú si nájdené príspevky uložiť a kategorizovať, to prináša výrazné zlepšenie. Aktualizácia je uvoľňovaná postupne na platformu Android aj iOS. My novú funkciu zatiaľ v aplikácii nevidíme, no zmeniť by sa to malo v priebehu najbližších dní.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Instagram blog via engadget

18.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+