MojAndroid

Používateľ @pgtalal zverejnil na sociálnej sieti Instagram niekoľko príbehov, ktoré zabíjajú smartfóny. Správy od používateľov, ktorých problém zasiahol, sa po internete rozšírili veľmi rýchlo.  Nikto však nevedel, prečo sa to deje a či sú tieto príbehy vôbec bezpečné. Záhadu sa podarilo rozlúštiť až YouTuberovi Mrwhosetheboss a vo svojom najnovšom videu vysvetlil, čo sa s telefónmi týchto používateľov deje a prečo.

Niektoré smartfóny zobrazili príbeh bez problémov, iné kompletne zamrzli

Ak ste používateľom vlajkové smartfónu so systémom Android, nemusíte sa báť. Po otvorení príbehu uvidíte len fialové pozadie s konfetami. Horšie sú na tom zariadenia spoločnosti Apple a Android smartfóny strednej triedy, prípadne staršie zariadenia. Menej výkonné Androidy príbeh síce zobrazia a prehrajú až dokonca, ale bude to pre nich veľmi problematické. Apple zariadenia príbeh nezobrazia vôbec alebo zobrazia len biele pozadie s arabským textom a potom kompletne zamrznú.

Instagram záhadné stories - arabský text
Foto: Mrwhosetheboss (Youtube.com)

Mladý programátor len upozornil na chybu, ktorú Instagram obsahuje

Viacero používateľov sa bálo, že ide o vírus, ale tieto príbehy sú neškodné. Vytvoril ich iba 14 ročný full-stack developer, ktorý týmto spôsobom chcel pravdepodobne len upozorniť na chybu (a ukázať svetu svoje programátorské schopnosti).

Instagram už niekoľko rokov ponúka možnosť pridať do príbehov špeciálne widgety, ako napríklad kvíz alebo odpočítavanie. Tie sa dajú zväčšovať alebo zmenšovať, no len do určitej veľkosti. Používateľ @pgtalal do svojho príbehu pridal hneď dva widgety a pomocou HTTP proxy ich zväčšil mnohonásobne viac, ako Instagram umožňuje.

Záhadné príbehy teda vlastne len obsahujú gigantické widgety, s ktorými si menej výkonné Androidy a Apple zariadenia nevedia poradiť, pretože vyžadujú obrovské množstvo výkonu a hlavne RAM. A prečo vlajkové Androidy zobrazia fialové pozadie s konfetami a nie arabský text? To pozadie je malá časť widgetu a konfety Instagram zobrazí po tom, čo odpočítavanie na widgete skončí.

Náš tip
Pozor! Podvodníci sa vás snažia oklamať “návodom bezpečného nakupovania”

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+