MojAndroid

Instagram vracia svoje podmienky používania aplikácie na pôvodné pravidlá. Po ohlásení zmeny nastala istá „vzbura“ medzi používateľmi aplikácie, ktorá viedla Instagram k návratu podmienok na pôvodné pravidlá.

Instagram prisľúbil, že v budúcnosti bez spätnej väzby od používateľov aplikácie nebude siahať na zmenu pravidiel.  Bez povolenia nebude môcť Instagram meniť pravidlá pri používaní fotografií na reklamné účely. Instagram ubezpečil aj svojich používateľov o tom, že fotografie nebude používať na predaj na reklamné účely a naďalej vlastníkmi fotografií a autorských práv k nim ostávajú jednotliví používatelia.

Pripomeňme len, že Instagram chcel zmeniť pravidlá používania tak, že by viac chránili autorský obsah a musel by dostať povolenie na použitie fotografií na reklamné účely a bolo by obmedzené aj zobrazovanie reklám. Návratom od nových, k pôvodným podmienkam, s ktorými používatelia nesúhlasili, znamená to, že prístup k ochrane autorských práv k jednotlivým fotografiám a zobrazovaniu reklamy, spojenej s osobným obsahom, je benevolentnejší.

Podmienky platné od 19. januára 2013:

„Niektoré služby sú vytvárané a tvorené z príjmov z reklamy a môžu zobrazovať reklamy a propagáciu a súhlasíte s tým, že Instagram môže tieto reklamy a propagačné materiály spájať s vašim obsahom. Spôsob, režim a rozsah tohto ustanovenia o reklame a propagácii sa môže zmeniť bez výslovného upozornenia.“

Zdá sa teda, že používatelia „plakali na nesprávnom hrobe“, čím si spôsobili v podstate použitie svojich fotografií na reklamné účely, resp. reklama môže byť spojená s jednotlivými fotografiami. Uvidíme, ako zareagujú používatelia aplikácie Instagram teraz a kam povedie úprava podmienok používania a zobrazovania reklám.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj, foto: Instagram, Phandroid

21.12.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+