MojAndroid

Automatické prehrávanie videí je niekedy skutočne otravné. Či už je to na webových stránkach alebo na sociálnych sieťach. Instagram si ale rýchlo uvedomil, že automatické prehrávanie videí so zvukom môže byť pre používateľov veľmi negatívnou skúsenosťou. Aj preto sa na sociálnej sieti videá spúšťajú štandardné potichu, pričom zvuk aktivujete ťuknutím na video. Až doteraz to ale bolo potrebné spraviť pri každom ďalšom videu, no to sa teraz mení.

Náš tip
Sledujte zákulisie redakcie MojAndroid.sk na Instagrame aj vy!

Viac videí so zvukom = lepší zážitok

Odteraz po prvej aktivácii zvuku vo videu sa budú ďalšie videá spúšťať automaticky so zvukom až kým z aplikácie neodídete. Nastavenia sa následne obnovia a pri ďalšom spustení aplikácie budú videá znovu prehrávané bez zvuku.

Hoci sa vám takto prehrá so zvukom oveľa viac videí, v praxi ide o pozitívnu zmenu. Ak sa totiž rozhodnete, že ste v situácii, kedy vám zvuk neprekáža (máte slúchadlá, ste sami v miestnosti,…), je pravdepodobné, že vám nebude prekážať ani pri ďalšom videu.

Náš tip
Instagram prináša možnosť zdieľania “Stories” medzi priateľov

Okrem toho, často sa stáva, že ak neskoro aktivujete zvuk vo videu, prídete o dôležitú informáciu, na ktorú musíte čakať až kým sa video nespustí znovu od začiatku. Odteraz sa ale po prvej aktivácii zvuku budú ďalšie videá púšťať už automaticky so zvukom a pri ďalšom videu už budete počuť všetko dôležité od prvej sekundy. Stále platí, že ak sa presuniete v zozname noviniek nižšie a video zmizne z obrazovky, v momente sa pozastaví prehrávanie zvuku.

Rozumnú implementáciu vítame

Podobný princíp už dlhšie funguje v príbehoch na Instagrame. Tu tiež platí, že všetky videá sú štandardne púšťané bez zvuku, no akonáhle raz aktivujete zvuk, všetky ďalšie videá v príbehoch v rámci tohto spustenia aplikácie budú prehrávané so zvukom. Novinku už máme dostupnú aj my a je pravdepodobné, že sa rýchlo šíri medzi všetkých používateľov.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: TechCrunch

18.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+