MojAndroid

Obľúbený Instagram spúšťa v rámci svojej služby isté vylepšenie, ktoré je však pre používateľov, mierne povedané, sporné. Nastavenie videí sa odteraz zmenilo tak, že bude automaticky prehrávať klipy. Prinesie to výhodu pre rôznych výrobcov a ich reklamy, ktoré sa tak prehrajú na našich nástenkách automaticky a budú sa prehrávať stále dokola. Bohužiaľ, pre používateľov toto automatické prehrávanie znamená vyššie požieranie dát. Brániť sa však môžeme nastaveniami, kde umožníme prehrávať videá len počas pripojení k Wi-Fi.

Ak vám táto novinka niečo pripomína, nebude to náhoda. Konkurencia v podobe Vine už niečo také uviedla, no ide o kratšie 6-sekundové klipy. Pri Instagrame sa bavíme o videách s dĺžkou až do 15 sekúnd, no vo všeobecnosti pri doterajšom prehrávaní videí nešlo o prehrávanie v slučke.

Táto služba od Instagramu (patriaceho Facebooku, ktorý nás tiež už dávnejšie prekvapil automatickým prehrávaním videa) tak teraz prinesie inzerantom zrejme trochu viac radosti. Obchodníci sú totiž určite za akúkoľvek aktualizáciu, ktorá zabezpečí, aby potenciálni klienti videli ich reklamu. A benefit pre nás? No, môžete si byť istí, že vaši priatelia zazrú aspoň časť z vášho šialeného videa :)

Zdroj: theverge.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+