MojAndroid

Služba Instagram, slúžiaca na zdieľanie fotografií a krátkych videí, doteraz umožňovala posielať Príbehy (Stories) len cez mobilnú aplikáciu. Odteraz už to umožňuje aj cez webové rozhranie. Má to však háčik.

Služba Instagram vznikla v roku 2010 ako mobilná aplikácia pre operačný systém iOS, ktorá umožňovala upravovať fotografie jednoduchými filtrami a následne ich zdielať medzi používateľmi. V roku 2012 sa dočkala Android aplikácie a hlavne kúpy spoločnosťou Facebook. Následne vzniklo aj webové rozhranie a dodnes sa Instagram teší veľkej popularite. Spoločnosť Facebook nedávno do svojej hlavnej služby, Messengeru a Instagramu pridala konkurenčnú funkciu zo Snapchatu a nazvala ju Stories (Príbehy).

Podobne ako Snapchat umožňujú Príbehy zdielať okamžite momentky formou fotky alebo videa, ktoré sú dostupné len po krátku dobu a po 24 hodinách sa zmažú. Narozdiel od Príbehov na Facebook sa tie na Instagrame tešia veľkej popularite, dokonca väčšej než samotný Snapchat. Doteraz šli ale Príbehy nahrávať len cez mobilnú aplikáciu. Odteraz sa tak dá urobiť aj cez webové rozhranie. Ale len cez mobilnú verziu webového rozhrania. Taktiež chýbajú tradičné filtre, nálepky a iné funkcie. Novinka teda poteší hlavne ľudí, ktorí na svojom telefóne napríklad služobnom nemôžu využívať mobilnú aplikáciu. Prípadne majú telefón s operačným systémom pre ktorý aplikácia Instagram neexistuje.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: TheVerge

18.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+