MojAndroid

Na svete existuje množstvo aplikácií, no nie všetky zaznamenajú globálny úspech. Jedným z krásnych príkladov je však Instagram. Tomu sa podarilo už dávno dosiahnuť rozprávkovú popularitu. Podľa štatistík za jeho úspechom v poslednom čase stojí aj obľúbená funkcia “denných príbehov”, teda krátkych Stories.

Hoci Instagram dosahoval milióny používateľov aj pred uvedením Stories, rozhodne mu pomohli. V čase pred ich spustením mal Instagram 5 rokov a asi 500 miliónov mesačných používateľov a zhruba 300 miliónov denných používateľov. Momentálne je to niečo vyše roka, čo sú Stories v obehu a Instagram ohlasuje každú chvíľu nový a nový pokrok v počte používateľov.

V tejto chvíli je to podľa štatistík 800 miliónov mesačných používateľov a až 500 miliónov ľudí využíva Instagram na dennej báze. Určite treba v tejto súvislosti spomenúť, že hoci si používatelia nejakú aplikáciu nainštalaujú, nie je jednoduché ich motivovať vracať sa denne k jej obsahu, či prípadne sem aj prispievať. V tomto prípade je to jednoduchá rovnica – ak si nepozriete kohokoľvek Stories, do 24 hodín bude nenávratne preč. Instagram síce ešte nedosiahol miliardu používateľov ako Facebook či WhatsApp, no je na najlepšej ceste.

Ďalším hráčom na poli dočasných príbehov je Snapchat. Od neho sa, napokon, Instagram aj inšpiroval pri tvorbe tejto fičúry. Instagram mal v tomto smere však výhodu v silnejšej používateľskej základni – Snapchat používa “len” asi 173 miliónov denných používateľov. Z toho vyplýva, že ľudia uprednostnili novú fičúrku v aplikácii, ktorú už používajú, ako by si mali kvôli nej inštalovať novú, respektíve, aby si kvôli tomu otvárali ďalšiu aplikáciu.

A čo vy? Používate Instagram a baví vás sledovať denné akutality v Stories od ľudí, ktorých sledujete?

Zdroj: theverge.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+