MojAndroid

Doplnené 4.6.2016: Instagram spúšťa nový spôsob usporiadania príspevkov globálne.

Instagram už dlhšie patrí pod Facebook a tak, ako mnohí odborníci predpokladali, modrý gigant sa snaží do svojej dcérskej spoločnosti “pretlačiť” vlastné ideály fungovania. Len nedávno vyšla na povrch správa o tom, že Instagram bude zobrazovať fotografie a videá v novom usporiadaní podľa preferencií používateľov a následne vypukol veľký ošiaľ s príspevkami, ktoré nabádali followerov, aby si zapli upozornenia na publikovanie príspevkov, inak neuvidia už na druhý deň nič od svojich obľúbených Instagramistov. Samozrejme, že išlo o hoax a žiadna zmena nenastala. Dnes to už je však inak.

Náš tip
Instagram prichádza s novou ikonou a redizajnom. Stiahnite si ho

Usporiadanie príspevkov podľa vašich záujmov tak, ako ho poznáme z Facebooku, sa dostalo už aj do Instagramu. Zatiaľ je dostupné iba v krajinách ako Nový Zéland, Fínsko, Írsko, Holandsko, Singapur, Venezuela a najnovšie aj v USA, no už teraz sa naň sťažuje väčšina používateľov. Fotografie a videá sa totižto zobrazujú v úplne nezmyselnom poradí a množstvo príspevkov sa na Instagrame väčšine followerov ani neobjaví. Pod sebou sa zobrazujú fotografie podľa toho, čo najviac “lajkujete” a komentujete, pričom čas nehrá v usporiadaní príspevkov žiadnu rolu. Môže sa vám tak pokojne stať, že pod sebou vidíte fotografie, ktoré sú staré 3 hodiny, 12 minút, 50 minút a 8 minút, a pokiaľ ste v poslednej dobe lajkovali vo veľkom fotky psov, pôjde o príspevky, kde sú na fotografii akékoľvek psy. Bez toho, aby sa medzi nimi zobrazovali ďalšie príspevky.

Instagram-new-algorithmic-feed

Náš tip
Používatelia Instagramu sa búria. Petíciu podpísalo už 175 000 ľudí

Najviac smutnou správou je to, že Instagram neponúka nikde v nastaveniach možnosť dobovoľného vypnutia “inteligentnej nástenky” a zobrazenia príspevkov starým spôsobom – chronologicky, pričom používateľov o zmene zobrazovania príspevkov ani nijakým spôsobom neupozorní. Možno sa to zmení v budúcnosti, no po skúsenostiach s Facebookom a jeho zmenou zobrazovania príspevkov na nástenke o tom značne pochybujeme. Je len otázkou času, kedy príde nové usporiadanie príspevkov na Instagrame aj do Európy a na Slovensko. O jeho príchode vás budeme informovať.

Zdroj: Phandroid

4.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+