MojAndroid

Bezpečnosť a súkromie sú v dnešnej dobe obzvlášť zraniteľné. Neustále počúva o tom, ako boli prelomené zabezpečenia tisícov účtov, či ukradnuté dáta o vašej polohe. Nedávno vyšlo najavo, že aj aplikácia Instagram sleduje vašu polohu.

Dokonca aj keď ste mimo aplikácie

O testovaní tejto funkcie sa verejnosť dozvedela len nedávno. Vyjadrila sa o tom Jane Manchun Wong, ktorá už v minulosti odhalila niekoľko noviniek nielen ohľadom Instagramu. Keďže politika ohľadom Facebooku a Instagramu bola v posledných týždňoch vypätá, nie je prekvapením, že sa o tejto funkcii dozvedáme len niekoľko týždňov po odchode spoluzakladateľov Instagramu. Wong o tom informovala aj na svojom Twitteri.

Wong uverejnila vo svojom tweete návod, ako sa ku informáciám o histórii polohy dostala
Wong uverejnila vo svojom tweete návod, ako sa ku informáciám o histórii polohy dostala

Poloha je naozaj súčasť súkromia a asi by vám nebolo zrovna príjemné, keby vás nejaký nepríjemný človek sledoval cestou domov. Potom prečo to robia naše sociálne siete a my im to buď dovolíme, alebo o tom nevieme?

Ako a prečo to celé funguje?

Je to častokrát tak, že aplikácia zodpovedne sleduje a ukladá históriu vašej polohy, a keď sa na to príde, spoločnosť povie, že “predsa celý čas tu bola možnosť vypnúť to”. Pravdou je, že nikto o tej možnosti nie je informovaný vopred a je to tak trochu zámer.

Vaša poloha totiž pre sociálne siete a ich vývojárov či majiteľov veľa znamená. Na základe jej histórie dokážu určiť, kadiaľ sa pohybujete, čo cestou stretávate a iné detaily vašej dennej rutiny. V tomto prípade ide to, že ak dokáže Instagram ponúknuť históriu vašej polohy Facebooku, dokáže Facebook poskytovať užitočnejšie reklamy. Je však dosť pravdepodobné, že sa za tým skrýva aj niečo viacej. Nevieme, či sa táto funkcia dostane aj do oficiálnej verzie Instagramu, no mohlo by to odradiť viacerých používateľov.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Instagram prináša dvojfaktorovú autorizáciu a ďalšie novinky na poli bezpečnosti
Náš tip
Google sleduje každý náš krok. My mu to oficiálne povoľujeme
8.10.2018
Zdroj: The Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+