MojAndroid

Žiak ôsmeho ročníka základnej školy vytvoril na Instagrame skupinu s názvom „Vyvraždím školu“, v ktorej zdieľal svoj plán na vystrieľanie školy. O téme informovala televízia JOJ.

Prípad na prvý pohľad pripomína tragédie v USA, počas ktorých žiaci naozaj vystrieľajú školu. V tomto prípade našťastie k žiadnemu útoku nedošlo a žiak svoj plán neuskutočnil. Prípad okamžite začala riešiť polícia, nakoniec zistila, že išlo len o „mladícku nerozvážnosť” a nikoho neobvinila.

“Hneď, ako sme sa o skupine na sociálnej sieti dozvedeli, nechceli sme nič podceniť a začali sme sa o jej členov zaujímať. Vykonali sme množstvo previerok a zadržali sme viacero osôb. Po vykonaní procesných úkonov sme všetkých prepustili a nikoho neobvinili,” informuje hovorca prezídia PZ Michal Slivka.

K vytvoreniu nebezpečnej skupiny na Instagrame mohla prispieť aj pandémia

K vytvoreniu tejto skupiny s najväčšou pravdepodobnosťou prispela pandemická situácia a skutočnosť, že deti počas nej trávia veľa času za počítačom. Psychológ Dušan Kešický uviedol, že deti ťažšie rozlišujú reálny svet od toho digitálneho. Podľa neho v tomto veku ešte nemožno hovoriť o poruche osobnosti. Taktiež odporúča rodičom, aby mali prehľad o tom, čo ich deti robia a aby sa uistili, že počas pandémie trávia dostatok času v reálnom svete.

„Tým, že oni nechodia nikam a nie sú korigované tie ich predstavy, tak im začne splývať to, čo vidia na obrazovke s tým čo je reálne. A tu vlastne prídu tie nápady, ktoré by za bežných okolností boli prerušené takým tým normálnym životom,” hovorí Kešický.

Instagram
Instagram
Developer: Instagram
Price: Free
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot

Náš tip
Faceboooku unikli osobné údaje viac ako pol miliardy používateľov

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+