MojAndroid

Instagram už niekoľko mesiacov pracuje na nových funkciách, vrátane audio miestností, ktoré sa podobajú na tie zo sociálnej siete Clubhouse, novej nálepky na vytvorenie skupinového živého vysielania či dokonca na šifrovaní správ. Portál XDA Developers dnes informoval o niekoľkých tweetoch používateľa Alessandro Paluzzi, ktoré odhaľujú ďalšie podrobnosti o týchto funkciách.

Správy o tom, že Instagram pracuje na šifrovaní správ sa prvýkrát objavili vo februári tohto roku a odvtedy funkcia prešla niekoľkými zmenami. Predtým na začatie šifrovanej konverzácie slúžilo špeciálne tlačidlo s názvom „Spustiť šifrovanie chatu“, no teraz sa pri vytváraní novej správy zobrazí prepínač na zapnutie šifrovania.

Instagram šifrovanie správ
Foto: Twitter.com

Nálepka Collab vám umožní vytvoriť živé vysielanie spolu s ďalšími 20 používateľmi

Nová nálepka s názvom Collab bola prvýkrát spozorovaná v októbri minulého roka a zdá sa, že je konečne pripravená na vydanie. Podľa únikov používateľa Alessandro Paluzzi sa objaví už v budúcej aktualizácii a umožní používateľom vytvoriť živé vysielanie pre ich sledovateľov spolu s ďalšími 20 používateľmi.

Instagram pracuje aj na drobných vizuálnych zmenách

Zmenia sa aj oznámenia, ktoré sa zobrazia v chate pri spustení a ukončení hovorov. Po novom sa toto oznámenie zobrazí ako bublina, ktorá obsahuje meno volajúceho a jeho profilový obrázok. Pri oznámení o zmeškanom hovore sa v nej taktiež zobrazí tlačidlo „Zavolať späť“.

Momentálne sa o týchto funkciách nevie viac informácií, ale očakáva sa, že Instagram o nich bude v najbližších týždňoch informovať.

Instagram
Instagram
Developer: Instagram
Price: Free
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
Náš tip
Ktoré aplikácie o nás zdieľajú najviac informácií? Vedie Instagram
16.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+