MojAndroid

Instagram patrí k najpopulárnejším sociálnym sieťam, čo potvrdzujú aj všetky štatistiky. V poslednej dobe sa dobieha najmä s TikTokom, a to v sfére často plytkého a rýchleho obsahu. Na to aby prežil, potrebuje zdroje financií. Práve takými najčastejšie bývajú reklamy, ktorých počet sa za posledné roky niekoľkonásobne zvýšil. Teraz ale prichádza nôž do chrbta používateľov, informuje AndroidAuthority.

Práve tým má byť pridanie ďalšieho typu reklamy. Používatelia na sociálnych sieťach Twitter (X) a Reddit sa sťažujú na najnovšiu vychytávku, ktorá sa postupne dostáva do ďalších a ďalších zariadení. Pár z nich sa stretlo s tým, že Instagram chce zaviesť takzvaný Ad Break, inak povedané reklamnú prestávku.

Mohlo by vás zaujímať:

To, že počet reklám rastie, je akýmsi štandardom na každej sociálnej sieti a podobných platformách. Najviac tieto reklamy hnevajú používateľov YouTube, kde sa nachádzajú veľmi často, môžete ich preskočiť až po určitom čase, prípadne sú nepreskočiteľné a vám tak znepríjemňujú pohodlnosť pozerania videí. Instagram mal v tomto výhodu, že každú reklamu ste vedeli potiahnutím prsta preskočiť, a to aj za menej ako pol sekundy.

Rozhodnutie vyvolalo vlnu hnevu

Spomínaná reklamná pauza, ktorú Instagram zavádza, je ale nepreskočiteľná. To znamená, že ak sa vám na obrazovke znenazdajky objaví, vy s tým nič nespravíte a musíte počkať, kým dobehne do konca. Aplikácia vám totiž úplne zamrzne. Tieto reklamy by mali byť podľa odborníkov len krátkodobé, no v dnešnej nenásytnej dobe s týmto tvrdením nemôžeme počítať dlhodobo. Používateľom tak ostáva dúfať, že to je len nástrel spoločnosti Meta a nedostane sa reálne do globálnej prevádzky.

nepreskocitelna reklama instagram
Takto to vyzerá v praxi | Zdroj: Reddit

Mnohí z nich hrozia, že prestanú sociálnu sieť používať úplne a prejdú napríklad na konkurenčný TikTok, či ďalšie nové alebo staré alternatívy. Na Slovensku sme sa s týmto typom reklamy ešte nestretli, no hrozí, že postupom času to príde aj k nám.

Budete zvažovať odchod z Instagramu, ak prídu nepreskočitelné reklamy?

Loading ... Loading ...

Náš tip
Instagram pridáva dôležitú funkciu, ktorej cieľom je ochrana mladistvých

3.6.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+