MojAndroid

Ako je známe, aplikáciu Instagram pred časom kúpila spoločnosť Facebook, a tak sa dalo očakávať, že v dohľadnom čase dôjde k prepojeniu týchto dvoch služieb, aj keď Facebook sľúbil, že Instagram bude aj naďalej samostatnou aplikáciou a sociálnou sieťou na zdieľanie fotografií.

Novinkou však v aplikácii Instagram je fakt, že dochádza ku zmene politiky ochrany osobných údajov v súlade s možnosťami zdieľania fotografií na sociálnej sieti Facebook.

Tomuto kroku predchádzala zmena ochrany osobných údajov na sociálnej sieti Facebook, aby mohlo dôjsť k vzájomnému prepojeniu oboch služieb. Zmena prináša možnosť pre aplikáciu Instagram „zdieľať užívateľský obsah a vaše informácie“, vrátane cookies, lokalizačných údajov, identifikáciu zariadenia a ďalších údajov, ku ktorým budú mať prístup v spoločnosti Facebook.

Instagram hovorí, že „sa nič nezmenilo v prípade vlastníctva Vašich fotografií, čo je skvelé, pretože Facebook je v  copyrighte príliš náročný“.

Nové pravidlá budú platné od 13. januára 2013.

Množstvo aplikácií využíva prístup a zhromažďovanie osobných údajov a nemusí to byť na škodu veci, aj keď otázka súkromia a bezpečnosti dát je vždy namieste.  Niektoré aplikácie a spoločnosti, ako napríklad Google, využívajú možnosti zdieľania údajov na prepájanie služieb, čo v konečnom dôsledku prináša ďalšie možnosti pri využívaní služieb od tejto spoločnosti. Myslieť si však dnes pri pohybe a prvom pripojení na internet, že súkromie je zachované je priam idealistické až naivné, pretože už pri pripojení sa na celosvetovú sieť je dokonale zaznamenávaná všetka vaša činnosť poskytovateľom internetu a to všetko riadne v súlade s platnou legislatívou.

Zdroj, foto: Instagram, Facebook

18.12.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+