MojAndroid

Instagram len nedávno prekonal métu miliardy používateľov, a to je znakom toho, že sa služba snaží zdokonaliť aj na poli bezpečnosti. Prostredie tejto sociálnej siete, ktorá je využívaná najmä na zdieľanie fotografií a videí, bude doplnené o tri nové funkcie, ktoré by mali zdokonaliť bezpečnosť samotných účtov. To má za cieľ predísť mimoriadnym udalostiam, akými sú “hacknuté” účty, falošné účty a ďalšie anomálie, s ktorými sme sa mohli v priebehu posledných mesiacov stretnúť.

Informácie o účte

Hneď prvou novinkou bude možnosť prezrieť si informácie o účte, čo ponúkne o čosi väčší prehľad najmä v prípade účtov s veľkým počtom sledovateľov. Tieto informácie bude možné nájsť v rozšírenom menu na danom profile. Tieto informácie budú zahŕňať napríklad dátum vytvorenia účtu, aktívne reklamy, zmenu používateľského mena v priebehu posledného roka či lokáciu daného účtu a tiež zobrazí zdieľaných sledovateľov s inými zdrojmi.

Tieto účty, ktoré majú vysoký počet sledovateľov budú môcť od septembra skontrolovať svoje informácie o účte. Neskôr bude táto funkcia dostupná aj celosvetovo pre používateľov so štandardným resp. nižším počtom sledovateľov. Instagram tvrdí, že je dôležité poznať akési pozadie spomínaných “veľkých” účtov, ktoré obvykle zdieľajú aj informácie o politickej situácii alebo iných aktualitách z domova i zo sveta pre širokú verejnosť.

Modrý odznak

Známy modrý odznak je tiež dôležitým prvkom v rámci autentifikácie jednotlivých účtov. Po aktualizácii bude možné o tento odznak požiadať priamo prostredníctvom nastavení. V rámci nastavení po kliknutí na príslušnú položku bude nutné vyplniť používateľské meno, vaše reálne meno a tiež doložiť kópiu vášho dokladu (napr. občiansky preukaz). Vaša žiadosť bude preverená službou Instagram a vy následne dostanete upozornenie o tom, či bola vaša žiadosť potvrdená alebo odmietnutá.

Nebude chýbať dvojfaktorové overenie

Posledným vylepšením v rámci tejto aktualizácie je aj možnosť overenia prostredníctvom aplikácií tretích strán. V nastaveniach bude táto položka k dispozícii vo forme dvojfaktorového overenia. Toto overenie bude možné realizovať prostredníctvom vybranej aplikácie (ak žiadnu podporovanú aplikáciu nemáte, Instagram vás presmeruje do Obchodu Play, aby ste si nejakú vybrali), alebo tiež štandardným textovým kódom, ktorý vám Instagram zašle na váš telefón. Táto novinka by mala byť používateľom k dispozícii už v priebehu týždňa.

Potešili vás novinky z dielne Instagramu? Budete používať dvojfaktorové overenie aj na vašom účte? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Facebook a Instagram prináša nový nástroj na kontrolu času stráveného v týchto aplikáciách
Náš tip
Instagram má problém. Niektorí používatelia sa nevedia prihlásiť do svojich účtov

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+