MojAndroid

Sociálna sieť Instagram patrí k tými najviac “prudérnym”, čo je vidieť hlavne na jej blokovaní príspevkov zobrazujúcich nahotu. Dôvodom je samozrejme ochrana detí, ku ktorej službu nútia rôzne regulácie krajín, v ktorých pôsobí. Podľa portálu TechCrunch teraz Instagram pridáva ďalšiu bezpečnostnú vrstvu v rámci ochrany mladistvých.

Funkcia Limity sa zameria na mladistvých

Už začiatkom tohto roka zaviedla spoločnosť Meta nové obmedzenia, ktoré bránia komukoľvek nad 18 rokov posielať správy tínedžerom, ktorí ich nesledujú. Evidentne to podľa služby, či skôr regulačných úradov, nie je dostatočne opatrenie. Platforma preto uviedla, že rozširuje rozsah svojho nástroja Limity (Limits), špeciálne na tínedžerov.

Instagram
Limity | Zdroj: Instagram

Funkcia Limity bola predstavená v roku 2021. Išlo o reakciu na online obťažovanie anglických futbalistov Bukaya Saku, Marcusa Rashforda a Jadona Sancha fanúšikmi po prehre Anglicka s Talianskom vo finále Eura 2020. Doteraz umožňovala obmedziť interakcie iba na ľudí, ktorých sledujete s výnimkou vašich dlhodobých sledovateľov.

Novinka od sociálnej siete
Novinka od sociálnej siete | Zdroj: Instagram

Po novom sa zameria na mladistvých, ktorý vďaka nej budú môcť v predvolenom nastavení vidieť iba komentáre, správy, odpovede na príbehy, značky a zmienky z ich skupiny “Blízki priatelia“. Interakcie z iných účtov budú stlmené, čo však neznamená, že nebudú možné. Len sa nebudú zobrazovať v informačnom kanáli.

Instagram vylepší aj ďalšiu funkciu

Podľa sociálnej siete je novinka špeciálne určená na ochranu pred šikanovaním a obťažovaním. Okrem toho pridáva novú možnosť do svojej funkcie s názvom “Obmedziť“, ktorá umožňuje stlmiť interakcie z konkrétnych účtov bez ich blokovania. Novinka skryje všetky komentáre z obmedzených účtov a nebudú vás môcť ani označiť alebo spomenúť.

Instagram
Instagram
Developer: Instagram
Price: Free
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
Náš tip
O2 oslavuje a rozdáva darčeky. Pribudnú aj špeciálne Extra Prekvapenia
3.6.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+