MojAndroid

Trend portrétových režimov a rozmazaného pozadia na fotografiách je tu s nami už rozhodne pár mesiacov. Prakticky každý vlajkový smartfón ponúka vo svojej výbave funkciu pre rozmazanie pozadia a to ako na zadnom, tak aj na prednom fotoaparáte. “Bokeh” efekt sa stal skutočne obľúbenou súčasťou mobilnej fotografie. Teraz vyvíja svoj vlastný portrétový režim aj známa sociálna sieť Instagram.

Náš tip
Instagram testuje upozornenia na to, keď niekto spraví screenshot z vášho príbehu

Instagram a portrétový režim

Práve ikonka portait_shutter_icon.png sa objavila v rámci APK súboru sociálnej siete Instagram. Zatiaľ nepoznáme veľa podrobností o portrétovom režime, pôjde však o softvérovú úpravu snímania fotografií. To funguje mimoriadne dobre napríklad v prípade smartfónov Google Pixel 2 a Pixel 2 XL. Tentokrát však pôjde o podporu širokého množstva Android zariadení.

Náš tip
Instagram zrejme už čoskoro predstaví vlastný video chat

Okrem portrétového režimu by do aplikácie Instagram mohli pribudnúť aj hlasové hovory alebo video hovory. Naznačujú to ďalšie úniky. Prijali by ste nové funkcie Instagramu? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Práve táto ikonka naznačuje príchod portrétového režimu.
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+