MojAndroid

Instagram už má viac ako 400 miliónov používateľov. Tí naň nahrávajú denne stovky miliónov fotografií, avšak čoraz častejšie sa na nástenke tejto sociálnej siete začínajú objsaovvať aj videá. Tie sa stávajú populárnymi rovnako ako na Facebooku, od ktorého si Instagram zobral príklad aj v niečom inom. Po novom bude táto sociálna sieť zobrazovať aj počet prehratí videa.

instagram-video-pocitadlo

Na rozdiel od Facebooku, Instagram je viac “osobnou” sociálnou sieťou. Ľudia tu zvyčajne zdieľajú svoje súkromné zážitky, čo sa samozrejme týka aj videa. To je najčastejšie nahrané z pohľadu prvej osoby, a tak má sledovateľ možnosť vidieť veci tak, ako osoba, ktorá video nahrala. A to sa ľuďom páči. Podľa vyhlásenia Instagramu sa pri videách zastavuje (aby si ich celé pozrelo) až 40% používateľov a toto číslo stále rastie. Za vzhliadnutie videa sa považuje to, ak sa naň používateľ pozerá viac ako 3 sekundy.

Náš tip
Instagram v7.16.0 konečne pridáva podporu pre viac účtov na jednom zariadení [APK]

Samozrejme, Instagram túto novinku neprináša len pre pokoj v duši používateľov. Počet vzhliadnutí videa je dôležitý aj pri porovnaniach s inými sociálnymi sieťami, napríklad so spomínaným Facebookom, Vine-om alebo známym YouTube. Na svoje si tak prídu aj zadávatelia reklám, ktorí si takto budú môcť odsledovať úspešnosť ich kampaní. Instagram zverejňuje počítadlo pozretí pri videách postupne, a tak môže nejaký ten deň trvať, kým ho na svojom profile uvidíte aj vy.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: TheVerge

12.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+