MojAndroid

Použitie umelej inteligencie pre potreby každodenných úloh nie je dnes už žiadnou abnormalitou. Vie to Facebook, ale aj Instagram, ktorý pod Facebook patrí. A tak sa Instagram začne využívať umelú inteligenciu na skrývanie hanlivých a urážlivých komentárov.

Novinka sa objavila zatiaľ len v anglicky hovoriacich krajinách a používatelia ju nájdu v sekcii Nastavenia komentárov pod názvom Skryť ofenzívne komentáre. Funkcia funguje rovnako na všetkých typoch príspevkov, teda na fotkách aj videách (aj živých) a funguje na princípe porovnávania komentárov so zoznamom zakázaných slov. Aj preto funguje zatiaľ len v angličtine.

Náš tip
Instagram prináša možnosť vytvárať zoznamy “obľúbených” používateľov

Nakoľko je skrývanie hanlivých komentárov založené na umelej inteligencii, Instagram hovorí o kontinuálnom vylepšovaní, postupne ako sa bude systém sám zdokonaľovať. Novinka bude ponúkaná ako súčasť serverov Instagramu, a tak na jej aktivovanie nie je potrebná aktualizácia samotnej aplikácie. Dúfame, že sa táto novinka dostane už čoskoro aj na Slovensko.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
30.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Pumpkin Assassin

  Rip. Pomalu všude jen cenzura jen aby se nekdo neurazil

  • Fyi de Will

   a ešte to autor článku i chváli. len aby sa psychicky labilní jedinci (stádo) nepoondili z kritiky. diskusia je základ demokracie a napredovania.

   • Rozlišuj kritiku a hejt prosím ťa. Kritika sa dá povedať slušne, konštruktívne. Nemusia pri tom byť použité žiadne nadávky ani urážky.

    • Fyi de Will

     Ja rozlišujem. Snaž sa môj príspevok pochopiť. Napríklad slovo diskusia. ;-)

     • SeppWinkler

      Nezdá sa. Skús si to po sebe prečítať, minútu počkaj a potom sa zamysli, či by si to tak zase napísal :) S kritikou a diskusiou a tiež s odporom proti cenzúre absolútne súhlasím. Problém dnešnej doby je ten, že ľudia akosi nechápu, že aj kritika sa dá robiť bez používania urážlivých označení, nadávok a pod. Navyše nie každý má chuť diskutovať na úrovni neveľmi vzdialenej suterénu :) Kritika a diskusia majú zmysel, keď sú všetky strany v rovnocennom postavení, čo v diskusiách veľmi zvykom nebýva. Ale to je dané najmä tým, že v “anonymite” má každý “širšie ramená” :) Ono aj to tvoje “stádo” sa dá povedať aj slušnejšie a tiež to svedčí o tom, že ty sa za stádo nepovažuješ a vlastne sa cítiš nadradený…

      • Fyi de Will

       stádom som práve myslel tých hejterov a trollov, ktorí nie sú schopní normálne diskutovať, ale stále si len melú svoje bez toho, aby reagovali na argumenty a nakoniec, poprípade i hneď, začínajú používať vulgarizmy. a za to sa ja naozaj nepovažujem. a keď je niekto idiot, tak je idiot, nebudem mu preto hovoriť miláčik.

+