MojAndroid

Použitie umelej inteligencie pre potreby každodenných úloh nie je dnes už žiadnou abnormalitou. Vie to Facebook, ale aj Instagram, ktorý pod Facebook patrí. A tak sa Instagram začne využívať umelú inteligenciu na skrývanie hanlivých a urážlivých komentárov.

Novinka sa objavila zatiaľ len v anglicky hovoriacich krajinách a používatelia ju nájdu v sekcii Nastavenia komentárov pod názvom Skryť ofenzívne komentáre. Funkcia funguje rovnako na všetkých typoch príspevkov, teda na fotkách aj videách (aj živých) a funguje na princípe porovnávania komentárov so zoznamom zakázaných slov. Aj preto funguje zatiaľ len v angličtine.

Náš tip
Instagram prináša možnosť vytvárať zoznamy “obľúbených” používateľov

Nakoľko je skrývanie hanlivých komentárov založené na umelej inteligencii, Instagram hovorí o kontinuálnom vylepšovaní, postupne ako sa bude systém sám zdokonaľovať. Novinka bude ponúkaná ako súčasť serverov Instagramu, a tak na jej aktivovanie nie je potrebná aktualizácia samotnej aplikácie. Dúfame, že sa táto novinka dostane už čoskoro aj na Slovensko.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
30.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+