MojAndroid

Facebook začal minulý rok skrývať počet lajkov pod príspevkami a počas pandémie ich oficiálne skryl pre všetkých používateľov sociálnej siete Instagram. Avšak nie všetkým sa táto zmena páčila. Preto tento týždeň spoločnosť oznámila, že používatelia si budú môcť sami vybrať, či počet lajkov chcú alebo nechcú vidieť. O novinke informoval portál GSMArena.

Facebook túto funkciu začal testovať minulý rok na základe odborníkov, ktorí tvrdia, že nevidieť počet lajkov môže byť prospešné pre psychické zdravie niektorých používateľov. Po zavedení funkcie sa však ukázalo, že niektorým používateľom sa zmena nepáčila. Jedným z dôvodov bolo to, že na základe lajkov získavali predstavu o tom, čo je práve populárne.

Počet lajkov budete môcť skryť aj pod vlastnými príspevkami

Facebook sa preto rozhodol dať používateľom na výber. V nastaveniach aplikácie Instagram v časti Ochrana osobných údajov odteraz bude dostupná možnosť skryť počet lajkov všetkých príspevkov v kanáli. Vďaka tomu sa používatelia môžu zamerať na samotný obsah príspevkov a nie na ich popularitu.

Instagram - skryť počet lajkov pod príspevkami
Foto: GSMArena.com

Odteraz je taktiež možné skryť počet lajkov aj na vlastných príspevkoch, vďaka čomu ich ostatní používatelia neuvidia aj v prípade, že majú zapnuté zobrazovanie lajkov pod príspevkami. Na to však neexistuje žiaden univerzálny prepínač v nastaveniach aplikácie a pri každom jednom publikovanom príspevku je potrebné to nastaviť manuálne.

Instagram - skryť počet lajkov na vlastných príspevkoch
Foto: GSMArena.com

Facebook sa usilovne snaží spríjemniť ľuďom používanie Instagramu

Facebook prisľúbil, že aj naďalej bude úzko spolupracovať s odborníkmi, aby lepšie pochopil potreby používateľov a zlepšil tak ich používateľskú skúsenosť. Nedávno napríklad pridal do aplikácie Instagram funkcie, ktoré umožnia používateľom lepšie filtrovať nevhodné súkromné správy a nenávistné komentáre.

Náš tip
Blíži sa termín na určenie pravidiel pre Facebook a spol. ako majú platiť za obsah
28.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+