MojAndroid

Mnohí používajú sociálnu sieť Instagram cez počítač, no aj napriek tomu sa spoločnosť Facebook dlhé roky sústredila na jej mobilnú aplikáciu a počítačovú verziu zanedbávala. Teraz však konečne pridáva funkciu, ktorá týmto používateľom umožní zverejňovať Instagram príspevky aj z počítača. Niektorí používatelia Twitteru si všimli, že beta verzia funkcie bola zverejnená vo štvrtok, a Instagram túto skutočnosť potvrdil pre portál TechCrunch.

Instagram spúšťa možnosť pridávať príspevky z počítača pre vybraných používateľov

„Vieme, že veľa ľudí používa Instagram zo svojho počítača,” uviedol hovorca Instagramu. „Na zlepšenie ich používateľského zážitku teraz testujeme možnosť vytvárať príspevky v hlavnom kanáli pomocou prehliadača v počítači.“

Funkcia je momentálne dostupná len pre vybraných používateľov. To, či ste jedným z nich, zistíte jednoducho. V prehliadači otvorte Instagram a vpravo hore na paneli s ikonami by ste mali vidieť novú ikonu „plus“. Funkcia však umožňuje zverejňovať príspevky len v hlavnom kanáli a neumožňuje pridávať príbehy, Reels alebo IGTV videá.

Prečo Instagram pridáva túto možnosť až teraz?

Desktopová verzia Instagramu bola stále o niečo horšia, ako tá mobilná. Instagram pridal možnosť prezerať príbehy na počítači až v roku 2017 a koncom minulého roka pridal aj možnosť posielať súkromné správy. Počas pandémie však spoločnosť zaznamenala nárast počtu používateľov, ktorí preferovali navštevovať sociálnu sieť z počítača a nie zo smartfónov.

Nevie sa však, prečo Instagramu trvalo tak dlho pridať túto žiadanú funkciu. Jednou z teórii je, že ak by webová verzia bola rovnako dobrá ako mobilná aplikácia, používatelia by ju prestali používať. Dátový analytik spoločnosti však zistil presný opak pri spustení možnosti posielať súkromné správy cez počítač.

„Nenašli sme žiadne dôkazy o tom, že webová verzia Instagramu ubližuje našim mobilným aplikáciám. Práve naopak – používatelia, ktorí používajú obe rozhrania, trávia na sociálnej sieti viac času v porovnaní s používateľmi, ktorí používajú výlučne len jedno rozhranie.”

Instagram
Instagram
Developer: Instagram
Price: Free
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
Náš tip
Facebook predstavil novinky v nakupovaní na svojich platformách
25.6.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+