MojAndroid

Instagram je najrýchlejšie rastúcou sociálnou sieťou na svete. To ale neznamená, že toto tvrdenie musí platiť aj naďalej. Sociálna sieť ale robí všetko pre to, aby tento trend neustal. Teraz prináša možnosť zdieľania príspevkov aj prostredníctvom mobilnej webovej stránky a vy tak máte o dôvod naviac úplne prestať používať aplikáciu.

Zamerané na rozvojové krajiny

Vďaka tejto funkcii je teraz mobilná webová verzia Instagramu oveľa užitočnejšia ako kedykoľvek predtým. Až doteraz bola mobilná aj desktopová webová verzia siete určená výlučne na prezeranie, no to sa teraz mení.

Týmto krokom sa chce Instagram priblížiť najmä potenciálnym novým používateľom v rozvojových krajinách. Tí ocenia to, že si nemusia inštalovať ďalšiu aplikáciu, ktorá je navyše skutočne náročná na prenesené dáta. Potešia sa ale aj ostatní používatelia, ktorým prekážajú funkcie synchronizácie aplikácie či miesto, ktoré im zaberá v pamäti.

Aplikácia je stále lepšia

Mobilnú webovú verziu Instagramu sme vyskúšali aj my a musím uznať, že mnohým používateľom bude určite stačiť. Nenájdete tu síce príbehy a niektoré iné funkcie, no na zdieľanie a prezeranie príspevkov stačiť bude. Ak ste ale zvyknutí na rýchlosť klasickej aplikácie, webová verzia vám môže trošku prekážať. Po každom kliknutí totiž musíte čakať na načítanie ďalšej stránky a platí to aj vtedy, keď sa vraciate späť na predchádzajúce stránky. Na druhej strane, takéto prezeranie vám zaručí, že dáta spotrebujete iba na to, čo skutočne uvidíte a nie na v pozadí stiahnutý obsah, ktorý by ste si možno ani nikdy nezobrazili.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: TechCrunch via engadget

9.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+