MojAndroid

Instagram oznamuje, že k dnešnému dňu má už prvú miliardu používateľov po celom svete. V septembri minulého roku bolo toto číslo na hranici okolo 800 miliónov, čo bolo zase o 200 miliónov viac, ako v septembri predminulého roku. Vyzerá to tak, že aplikácia si drží štandard a každý rok sa zvyšuje počet jej používateľov o 200 miliónov.

“Je to priam neuveriteľné, nikdy som si ani len nepomyslel, že by sa niečo takéto mohlo stať.” povedal Kevin Systrom, spoluzakladateľ Instagramu

Stále nové funkcie

Nie je úplne jasné, vďaka čomu tento rok Instagram prilákal toľko nových používateľov. Minulý rok to bolo hlavne kvôli spusteniu “stories”. V poslednom roku sa aplikácia stala prepracovanejšou a používateľsky prívetivejšou. Vďačí za to aj novým možnostiam pridávania GIF-iek, smajlíkov a ankiet.

Náš tip
Rozlúčte sa s touto funkciou Instagramu

Asi najväčší konkurent Instagramu, Snapchat, sa snaží, aby ich používateľská základňa porástla. Momentálne hlási 191 miliónov aktívnych používateľov denne. V budúcej aktualizácii si budete môcť pozrieť, koľko času ste strávili používaním aplikácie. 

Náš tip
IGTV: Instagram spúšťa konkurenciu pre YouTube s vertikálnymi videami
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
21.6.2018
Zdroj: theverge.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+