MojAndroid

Instagram Live dostáva aktualizáciu, ktorá vám po novom umožní volať až s troma ďalšími ľuďmi súčasne. Instagram to tiež po novom volá Instagram Live Room, teda bude to vaša virtuálna miestnosť. Instagram to na svojom blogu prezentuje ako zdvojnásobenie počtu ľudí v miestnosti (z dvoch na štyroch dohromady).

Instagram Live
Zdroj: Instagram.com

Miestnosti Instagram Live: Využite ich pre rôzne malé stretnutia

Keďže v čase pandémie a lockdownov sa nemôžeme stretávať, miestnosti Instagram Live nám môžu ponúknuť aspoň malú náhradu za živé stretnutia. Takto môžete byť spolu ako malá partia kamarátov alebo ich môžete využiť na iné kreatívne možnosti. Sám Instagram uvádza zopár príkladov. Napríklad mini virtuálne koncerty pre malých hudobníkov alebo živé video-návody pre menšie komunity.

Tvorcovia obsahu budú mať možnosť si cez nej aj trochu privyrobiť. Ich sledovatelia si totiž budú môcť zakúpiť odznaky a zároveň podporiť svojich obľúbených tvorcov. K dispozícii budú aj Živé zbierky alebo funkcia Nakupovanie. Instagram momentálne pracuje aj na ďalších funkciách ako napr. moderovanie obsahu a audio funkcie, o ktorých však nič nepovedali. Možno do toho prinesú aj funkcie podobné známej platforme Clubhouse?

“Už od začiatku COVID-19 krízy, sme mali tú možnosť vidieť ľudí ako všemožne využívajú Instagram Live. Minulý rok sa na platforme Live udialo niekoľko výnimočných okamihov – informatívne rozhovory o vede a COVID-19, rozhovory s celebritami a rekordné rapové súboje. Tvorcovia každého druhu – od fitness inštruktorov až po hudobníkov, beauty bloggerov, kuchárov a aktivistov, všetci títo sa spoliehali na Live, aby spojili ľudí a vytvorili pre nich výnimočné momenty. Nemôžeme sa dočkať, aká ďalšia kreatívna činnosť vznikne po nadchádzajúcej aktualizácii,” spomína Instagram na svojom blogu.

Instagram Live
Zdroj: Instagram.com

Ako to funguje?

Stačí potiahnuť doľava (prepnúť sa do správ) a vybrať ikonku s kamerou. Následne už len pozvite ľudí do miestnosti a môžete sa baviť. Ak budete tvorcom takejto miestnosti, budete sa vždy zobrazovať navrchu. Nemusíte hostí pridať pred začatím vysielania, môžete to pokojne urobiť aj neskôr napríklad aj ako prekvapenie.

K dispozícii je aj základné moderovanie obsahu a administrácia miestnosti. Ľudia, ktorých niekto z aktívnych členov videa zablokuje sa už nebudú môcť pripojiť naspäť. Rovnako budete mať k dispozícii aj filtrovanie nevhodného obsahu alebo nahlasovanie či vypínanie komentárov.

Instagram Live
Zdroj: Instagram.com
Instagram
Instagram
Developer: Instagram
Price: Free
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot

Náš tip
Ako Instagram zachraňuje reštaurácie

3.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+