MojAndroid

Facebook prináša odľahčenú verziu svojej služby Instagram. Po vzore aplikácií Messeger Lite a Facebook Lite teraz prichádza aj Instagram Lite. Odľahčená aplikácia je navyše menšia, má len 573 kilobajtov, je teda omnoho menšia ako pôvodná 32 MB aplikácia Instagram. Trend “Lite” aplikácií potvrdila aj napríklad spoločnosť Uber, ktorá takisto uviedla svoju odľahčenú aplikáciu.

Náš tip
Instagram prináša skupinový videohovor aj do vášho smartfónu
Náš tip
IGTV: Instagram spúšťa konkurenciu pre YouTube s vertikálnymi videami

Instagram Lite

Instagram Lite rieši mnohé problémy používateľov, ktorí majú menej výkonné zariadenie, nízke interné úložisko resp. slabé dátové pripojenie a drahé dátové balíčky napr. v rozvojových krajinách. Používatelia tak už nemusia myslieť na nedostatok úložiska alebo rozmernú aplikáciu. Napriek tomu, podobne ako v prípade iných “Lite” titulov, aj v tomto prípade bude zrejme nutné počítať s niektorými obmedzeniami či funkciami, ktoré v tejto verzii nebudú dostupné.

Nová odľahčená verzia aplikácie by mala okrem veľkosti ušetriť aj mobilné dáta a spúšťať sa rýchlejšie. Rozdiel pocítia najmä používatelia na starších resp. menej výkonných zariadeniach. Instagram sa pritom teší veľkej popularite. Len pred pár dňami, pri uvedení služby IGTV, sa tvorca pochválil, že služba Instagram má už 1 miliardu aktívnych používateľov za mesiac, pričom 100 miliónov používateľov pribúdalo pravidelne približne každé štyri mesiace.

Náš tip
Instagram hlási už miliardu používateľov na celom svete
Náš tip
Nová funkcia Instagramu povoľuje sledovať, koľko času ste v aplikácii strávili

Mobilná aplikáciu Instagram Lite bude k dispozícii zadarmo prostredníctvom Obchodu Play. Na Slovensku si však na jej dostupnosť v Obchode Play ešte budeme musieť chvíľu počkať. Prijali by ste aj ďalšie “Lite” aplikácie napríklad v rámci služby IGTV alebo konkurenčných služieb ako Snapchat či Whatsapp alebo Viber? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Verzia: 1.0.0.0.145
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.0.0.145
Aktuálna cena: Zdarma
28.6.2018
Zdroj: techcrunch.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+