MojAndroid

Instagram prináša vo svojom najnovšom update veľkú novinku. Po novom už totižto nebudete odkázaní len na štvorcový formát fotografií, ale budete môcť využiť aj bežnejšie snímky vytvorené v landscape móde. Instagram bude aj naďalej natívne podporovať svoj zaužívaný formát, no používateľ bude mať výber, ako bude výsledná fotografia orezaná.

Novinka je dostupná priamo v aktualizovanej aplikácii pre iOS a Android, a to v sekcii s galériou. Tu nájdete malé tlačidlo umiestnené v náhľade fotografie, ktoré slúži na prepnutie medzi režimom fotografie na šírku a štvorcovým orezaním, ktoré je dnes pre Instagram tak typické. Prepnutím na landscape mód je možné fotografiu publikovať bez orezania jej dôležitých častí, používateľ však môže stále použiť funkciu priblíženia a vybrať si tak len jej časť.

Instagram1 Instagram2

Štvorcový formát mal pre sociálnu sieť niekoľko podstatných výhod. Udržoval konzistentný vzhľad náhľadov fotografií v aplikácii a umožňoval lepšie zobrazovanie na zariadeniach s menším displejom. S pribúdajúcimi mobilnými zariadeniami, ktorých displeje už dávno presiahli hranicu 5-palcov, to však už nepredstavuje žiadne benefity. Navyše, aj samotní používatelia častokrát využívali aplikácie tretích strán, ktoré dokázali landscape fotografie upraviť tak, aby sa dali použiť aj na Instagrame. Zmeny, ktoré sa v aplikácii udiali sú teda viac než vítané a určite ich ocení nejeden používateľ Instagramu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Instagram

 

28.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+