MojAndroid

Len nedávno sme vás informovali o novej funkcii kanálov pre Instagram. Spoločnosť Meta, ktorá stojí za Instagramom teraz predstavuje ďalšie novinky. Mnohí z vás si už všimli, že v komentároch niektorých príspevkov sa nachádzajú GIFy. Kto má k nim prístup ale aj aké ďalšie novinky prídu na Instagram píše portál 91mobiles.

Sociálna sieť Instagram patrí stále do Top 3 tých najpopulárnejších. Aby sa však udržala s ostatnými musí aj ona inovovať svoje produkty a služby. Naposledy sme sa priamo od Marka Zuckerberga dozvedeli, že prichádza nová funkcia kanálov. Tá má pomôcť používateľom a tvorcom k lepšej komunikácii a prehĺbeniu vzťahov.

Jednou z noviniek sú GIFy v komentároch

Niektorí z vás už určite prišli do styku s touto vymoženosťou. Tiež sme najprv v redakcii nevedeli, ako je možné, že niektorí používatelia môžu pridať GIF pod príspevok. Teraz už vieme. Pohyblivé obrázky sa musia nachádzať v knižnici GIPHY. S niečím podobným sa používatelia stretli pri možnosti pridávať GIF do svojho príbehu.

GIF v komentári
GIF v komentári | Zdroj: Filip Spevár

Ako pridať GIF do komentárov na Instagrame?

Ak chcete pridať pohyblivý obrázok pod príspevok svojich priateľov alebo iných osobností, postupujte nasledovne:

  1. Zadajte do komentára kľúčové slovo
  2. Vedľa neho by sa vám mala zobraziť možnosť “GIF”
  3. Stačí si už len vybrať z dostupných možností a pridať komentár

Táto funkcia sa spúšťa postupne a čoskoro by mala byť dostupná pre všetkých používateľov. Kedy sa dočkáme aj my Slovensku zatiaľ ostáva otázne.

Tichý režim ako funkcia Instagramu

Ak sa prepnete do tohto režimu, stlmia sa vám upozornenia aby ste sa mohli naplno sústrediť na vaše činnosti. Niektorým používateľom to podľa vývojára pomôže nastaviť hranice aplikácie. Funkcia bude tlmiť všetky upozornenia od aplikácie až to chvíle, kým sa nerozhodnete ju manuálne vypnúť. Ak vám niekto pošle správu počas zapnutého tichého režimu, automaticky by mu mala aplikácia odoslať odpoveď s informáciou o vypnutých upozorneniach.

spánok
Funkcia pomáha k dosiahnutiu lepšieho spánku | Zdroj: Pexels

Aplikácia umožní lepšie prispôsobenie funkcie. Rovnako ako napríklad pri nastavení si prepnutia zariadenia do tmavého režimu po určitej hodine, si viete taktiež nastaviť tichý režim. Nebudete tak riskovať, že vás napríklad počas spánku prebudí prichádzajúce upozornenie. Táto funkcia bude zatiaľ spustená len v USA, Británii, Kanade, Austrálii a na Novom Zélande.

Funkcia “Nemám záujem”

Používatelia môžu označiť určité príspevky vo svojom výbere na stránke “preskúmať.” Okrem jednotlivých príspevkov tak budú môcť označiť viacero príspevkov naraz, pričom po označení “nemám záujem” sa príspevky podobného typu pokúsi samotný Instagram blokovať. Rovnako sa bude dať vybrať jednotlivé slovo, hashtag alebo emoji, s ktorým sa používatelia ďalej nechcú stretávať.

Toto bude užitočné aj pre rodičov, ktorí tak budú môcť lepšie ochrániť svoje ratolesti. Tým sa tak môže dostávať menej erotického či zakázaného obsahu, ktorý úplne neporušuje pravidlá Instagramu.

Budete využívať funkciu komentovania GIFmi alebo vám príde zbytočná?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
21.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+