MojAndroid
  • Viac ako 40 štátnych zástupcov USA podpísalo výzvu na upustenie od plánov zavedenia platformy Instagram Kids.
  • Služba by mala byť určená pre deti do 13 rokov
  • Nová sociálna sieť predstavuje pre deti riziko

Facebook pracuje na novom Instagrame, ktorý bude určený pre deti. Spoločnosť už službu pre deti prevádzkuje, ide o Messenger Kids, ktorý je určený pre deti do 13 rokov. O Instagrame pre deti sme informovali v článku Instagram Kids: Obľúbená sociálna sieť určená pre deti. Android Cental informoval o tom, že štátni zástupcovia v USA Instagram pre deti nechcú.

Instagram Kids nechcú štátni zástupcovia USA

Mark Zuckerberg, riaditeľ Facebooku, už dostal list, ktorý podpísalo 40 štátnych zástupcov. Vyzývajú ho, aby od svojich plánov upustil. Odvolávajú sa na koalíciu generálnych prokurátorov, ktorá tvrdí, že navrhovaná platforma bude pre deti nebezpečná. Spomína tiež to, že Facebook už v minulosti v súvislosti s ochranou detí na svojej sociálnej sieti viackrát zlyhal.

Nová sociálna sieť podľa šéfky koalície, Letia James, predstavuje pre deti riziko a mohla by im uškodiť.

“Sociálne médiá sú vplyvným nástrojom, ktorý môže byť škodlivý pre deti, ktoré nemajú vhodný vek. Instagram pre deti by ich mohol vystaviť nebezpečenstvu. Existuje množstvo obáv, a preto spoločnosť vyzývame, aby upustila od tohto projektu.”

Letia James, šéfka koalície generálnych prokurátorov USA

Existuje tu tiež riziko kyberšikany, čo by dospievajúce deti nemuseli zvládnuť. Šikana je celkovo veľkým problémom, s ktorým sa deti stretávajú denno-denne.

Približne pred dvoma mesiacmi sme informovali, že Facebook ešte konkrétny plán s platformou Instagram Kids nemá. Do akej miery sa to za tento čas zmenilo, nevieme. Otázkou teraz zostáva, ako sa k tejto výzve postaví samotná sociálna sieť a či Instagram pre deti niekedy vôbec uvidíme.

Instagram
Instagram
Developer: Instagram
Price: Free
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
Náš tip
WhatsApp: Toto sa stane s vaším účtom, ak nepotvrdíte nové podmienky
11.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+