MojAndroid

Video hub, ktorý dlhšiu dobu pripravovala spoločnosť Instagram, uvidí svetlo sveta – dohady sa potvrdili. Jeho názov bude IGTV a bude možné ho nájsť v záložke “Explore” aplikácie Instagram. Zástupcovia spoločnosti Instagram strávili týždne stretnutiami s tvorcami online obsahu, čo ich zrejme povzbudilo k tomu, aby viac podporili tvorbu cca 10 minútových videí (podobných YouTube vlogom) ako len krátkych minútových videí (ako to v súčasnosti bežne robia).

Nový video hub bude ponúkať rozličný obsah. Bude tvorený samotnou spoločnosťou Instagram, YouTube tvorcami a partnermi tretích strán. Videá budú zahŕňať rôzne relácie, klipy a obsah od spomenutých youtuberov a partnerských strán a môžu dosahovať dĺžku maximálne až 60 minút.

Hviezdy IGTV budú môcť na videách zarábať

Videá budú full-screen, vertikálne orientované s podporou 4K rozlíšenia. Používateľom budú ponúkané kolekcie najpopulárnejších nedávnych videí a taktiež možnosť pokračovať v sledovaní videí, ktoré ešte nedopozerali. Video obsahom budú môcť prispievať samozrejme aj samotní používatelia. Ak sa ich video zaradí medzi populárne, používateľ bude môcť zarobiť (podobne, ako na YouTube).

Videá na IGTV nie sú určené na to, aby konkurovali napríklad obsahu Netflix Originals alebo HBO. Skôr budú podobné obsahu, ktorý možno vidieť na YouTube. Videá by mali obsahovať aj možnosť odkazu, takže tvorcovia môžu nasmerovať návštevnosť na svoje ostatné sociálne médiá, webové stránky alebo e-shopy.

Dôležitým faktom je aj to, že spoločnosť Facebook spúšťa službu Brand Collab Manager, ktorý by mal pomôcť nájsť firmám tvorcov obsahu, ktorých by mohli sponzorovať. To by mohlo pomôcť budúcim hviezdam IGTV zarábať peniaze prostredníctvom umiestňovania produktov do videa alebo pomocou sponzorovaného obsahu.

21.6.2018
Zdroj: TechCrunch

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+