MojAndroid

Chyba, ktorá stála pred týždňom za hackom Instagram účtu Seleny Gomez, sa týka viac účtov ako pôvodne spoločnosť priznala.

Pred týždňom sa hackeri zmocnili Instagram účtu známej speváčky a získali z neho nielen jej kontaktné údaje, ale aj súkromné neverejné fotografie. Následne zverejnili nahé fotky jej priateľa Justina Biebera. Spoločnosť najprv tvrdila, že sa hack týka len takzvaných overených účtov (verified accounts). Teda účtov, u ktorých je totožnosť používateľa spoločnosťou overená ako sú práve známe osobnosti. Teraz ale priznáva, že sa medzitým opravená chyba týkala aj ostatných účtov.

Niekoľko hodín po napadnutí hackeri spustili databázu s vyhľadávaním nazvanú Doxagram, kde si za poplatok 10 dolárov mohli ľudia vyhľadať kontakty z napadnutých účtov vrátane 50-tich najsledovanejších. Momentálne je Doxagram offline, ale pravdepodobne len dočasne. Instagram stále nevie presný počet napadnutých účtov. Služba má 700 miliónov aktívnych používateľov a hackeri tvrdia, že majú informácie o 6 miliónov účtoch. Spoluzakladateľ Instagramu Mike Krieger v blogu tvrdí:

 “Aj keď nevieme potvrdiť, ktoré účty boli konkrétne napadnuté, veríme, že sa jednalo o nízke percento účtov”

Firma RepKnight zameriavajúca sa na kyberbezpečnosť tvrdí, že boli napadnuté aj účty týchto známych osobnosti:

  • Herci: Emma Watson, Emilia Clarke, Zac Efron, Leonardo DiCaprio, Channing Tatum.
  • Speváci: Harry Styles, Ellie Goulding, Victoria Beckham, Beyoncé, Lady Gaga , Rihanna, Taylor Swift, Katy Perry, Adele, Snoop Dogg, Britney Spears.
  • Športovci: Floyd Mayweather, Zinedine Zidane, Neymar, David Beckham, Ronaldinho

Chyba síce umožnila hackerom získať informácie z účtov, ale nie samotné heslá k účtom. Spoločnosť Instagram už pripravuje právne kroky v boji proti možnému ďalšiemu predaju informácii z účtov.

Zdroj: TheVerge

4.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+