MojAndroid

Služba Instagram už dávno nie je len jednoduchou sociálnou sieťou na zdieľanie fotografií medzi používateľmi smartfónov iPhone. Po odkúpení internetovým gigantom Facebook v roku 2012 sa sieť rozšírila na ďalšie platformy a postupne sa do nej pridali nové funkcie, video aj vlastnosti klasických messengerov, vrátane videohovorov. Nečudo, že v niektorých regiónoch začína popularita Instagramu predbiehať popularitu Facebooku. To, samozrejme, neušlo pozornosti ani menším či väčším firmám a spoločnostiam, ktoré si uvedomili marketingový potenciál Instagramu. Dnes bežne využívajú Instagram k propagácii svojich produktov a pomáhajú im k tomu populárni používatelia a ich účty.

Človek, ktorý má na Instagrame veľký počet sledovateľov a lajkov si tak môže prísť na nemalé peniaze za reklamu. Veľa používateľov ale využíva k zvyšovaniu ich počtu nekalé praktiky, ako sú aplikácie a nástroje tretích strán. Instagram na svojom blogu informoval, že začal ťaženie proti falošným sledovateľom, lajkom, ale aj komentárom. Využije k tomu k nástroje blízke umelej inteligencii, ktoré sa budú samé učiť rozlišovať podobné nekalé praktiky. Používateľ bude následne upozornení na zmazaný lajk, komentár alebo sledovateľa. Zároveň bude vyzvaný, aby si zmenil prístupové heslo, pokiaľ ho použil v aplikácii tretej strany na umelé zvyšovanie popularity.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Instagram nechtiac odhalil heslá niekoľkých používateľov
26.11.2018
Zdroj: instagram-press

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+