MojAndroid

Služba Instagram už dlhšiu dobu nie je dostupná len na displejoch smartfónov, ale aj na počítačoch, vďaka oficiálnemu webu. Ten síce umožňuje prezeranie príspevkov a komunikáciu, ale je bez možnosti pridávať nové príspevky. Podľa portálu PhoneArena sa to čoskoro zmení.

Možnosť pridávať príspevky z desktopu je momentálne interne testovaná

Portál sa operia o tweet vývojára a tipéra Alessandra Paluzziho. Ten ako prvý potvrdil, že Instagram pracuje na spôsobe, ktorý umožní používateľom vytvárať príspevky z počítača alebo notebooku. Momentálne je údajne táto funkcia interne testovaná. Jediným spôsobom, ako v súčasnosti vytvoriť príspevok na Instagrame, je aplikácia alebo rozšírenia, ktoré sa môže zobraziť v internetovom prehliadači pre desktop, ako je Chrome.

Plná podpora pre vytváranie príspevkov na desktope je pritom už dlhú dobu jednou z najžiadanejších funkcií od používateľov Instagramu. Paluzzi zverejnil aj niekoľko obrázkov, ktoré ukazujú, ako testovaná funkcia v súčasnosti vyzerá. Treba samozrejme zdôrazniť, že pred oficiálnym uvedením novej funkcie v nej môže Instagram ešte vykonať zmeny.

Pridávanie príspevkov funguje podobne ako v mobilnej aplikácii

Vytvorenie príspevku z pracovnej plochy počítača vyzerá podobné vytvoreniu príspevku pomocou aplikácie Instagram. Podobne ako v aplikácii je v hornej časti zobrazenia pre desktop tlačidlo (ikona „+“ vo vnútri zaobleného poľa) pre vytvorenie príspevku. Používatelia tiež budú môcť obrázky a videá presúvať myšou z plochy alebo priečinkov a budú mať tiež prístup k editoru s podporou orezávania a filtrov.

K fotografii je možné pridať titulky, lokáciu a samozrejme označiť ľudí na obrázku. V pokročilých nastaveniach si používatelia budú môcť deaktivovať komentáre. Paluzzi neuviedol dátum, kedy by sme mohli očakávať oficiálneho spustenia vytváranie príspevkov na desktope. Pre veľa spoločnosti je však Instagram jedným z hlavných marketingových nástrojov a spoločnosť Facebook už dlhú dobi žiadajú o možnosť vytvárať príspevky aj z desktopu.

Instagram
Instagram
Developer: Instagram
Price: Free
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
Náš tip
Realme 7i je ďalší smartfón, ktorý dostáva nadstavbu Realme UI 2.0

 

16.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+