MojAndroid

Instagram je jednou z prvých a najpopulárnejších sociálnych služieb na zdieľanie hlavne fotografií na mobilných zariadeniach s iOS a Android systémom. Pre jej používateľov teraz spoločnosť spúšťa nový alpha testovací program.

Náš tip
Instagram testuje “Regram,” vyhľadávanie GIF a ďalšie novinky

Instagram je populárna sociálna sieť, na ktorej prezentujú svoje príspevky v podobe fotografií ľudia po celom svete. Vznikla v roku 2010 vďaka dvojici Kevin Systrom a Mike Krieger, pôvodne ako aplikácia pre operačný systém iOs. Vďaka jej popularite ju v roku 2012 odkúpila spoločnosť Facebook a dostala sa aj na android zariadenia. Princíp Instagramu bol pomerne jednoduchý. Fotografiu vyfotenú vašim mobilom ste mohli okamžite upraviť pomocou jednoduchých filtrov a publikovať online medzi vašimi kontaktmi. Neskôr sa behom rokov pridali aj ďalšie funkcie ako popisky, rôzne nálepky, možnosť videí a v poslednej dobe aj Príbehy (Stories), čo bola funkcia v podstate ukradnutá z konkurenčného Snapchatu. A práve na testovanie nových funkcií bude zameraný aj nový alpha testovací program, spustený v tichosti pred dvoma týždňami. Niekoľko rokov už pritom beží aj Beta testovací program, v ktorom vybraní betatesteri mohli v predstihu využívať funkcie ako prepínanie medzi účtami alebo vytváranie príspevkov s fotoalbumami ešte pred ich uvedením do oficiálnej verzie aplikácie. Alpha program bude teda fungovať popri beta programe a prihlásiť sa doň môžete na tomto linku.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: AndroidPolice

22.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+