MojAndroid

Spoločnosť Innovatrics dnes na tlačovej udalosti v Bratislave predstavila novinku – IFace 3.0. Ide o systém na detekciu tváre, ktorý pomôže autentifikovať používateľa za pomoci kamery jeho smartfónu alebo kamerového systému spoločnosti.

Innovatrics ponúka na trhu už niekoľko rokov riešenia pokročilej biometrie. Okrem detekcie tváre vyhrala spoločnosť aj niekoľko ocenení za ich presnú čítačku odtlačkov prstov. Dnes pôsobí v mnohých krajinách sveta, svoje pobočky má v Bratislave a Brne, no obchodné zastúpenie nájdete aj v Singapure, Mexicu, či USA.

IFace 3.0

Technológia IFace 3.0 ponúka možnosť detegovať používateľa alebo viacerých používateľov na základe ich tváre, ktoré netrvá viac ako 0,5 sekundy. A zvládne ho vraj aj slabšie vybavený Android smartfón. Detekcia tváre sa dá považovať za rovnako, ak nie aj viac, bezpečnú technológiu autentifikácie používateľa ako snímanie jeho odtlačku.

Využitie technológie IFace 3.0 bude najmä pri bankových aplikáciách a v tituloch, ktoré pracujú s citlivými dátami používateľov. Innovatrics však na tlačovke hovorilo aj o použití tejto technológie na verejnosti, kde by sa pomocou snímania tvárí mohli rozpoznávať zločinci alebo naopak, významní zákazníci, ktorí napríklad vstúpia do miestnosti.

Zaujímavou je aj myšlienka autentifikácie používateľa pomocou snímky tváre v bankomatoch. Tento systém už funguje v niektorých afrických krajinách, kde sa týmto spôsobom znížil počet zločinov spojených s výberom financií pomocou ukradnutej bankomatovej karty. V budúcnosti tak možno budeme vyberať peniaze z bankomatu len na základe fotky našej tváre.

Aplikácia IFace Mobile

O technologických možnostiach tohto riešenia vás presvedčí aplikácia IFace Mobile (založená na IFace SDK). Tá ponúka možnosť vyskúšať si prihlásenie do aplikácie pomocou PIN kódu a tzv. selfie login-u. Okrem prvotného prihlásenia je výbornou funkciou kontinutálne sledovanie používatelia a jeho okolia.

„Technológia IFace 3.0 bola navrhnutá tak, aby bola jej integrácia do systémov čo najjednoduchšia. Prináša dramatický pokrok v oblasti rozpoznávania tváre najmä vďaka jej presnosti a celkovej rýchlosti overovania. Je optimalizovaná aj pre mobilné aplikácie, a tak sa stáva oveľa zaujímavejšou z pohľadu jej využitia predovšetkým v bankovom resp. inom komerčnom sektore, kde bude nevyhnutná dvoj a viacfaktorová autentifikácia,“ dodáva Ján Lunter.

Ak smartfón s odomknutou aplikáciou chytí do ruky iný používateľ, technológia IFace 3.0 to zistí a rozmaže obsah obrazovky. Rovnaký postup by sa dal použiť napríklad aj v momente, keď vám na verejnosti niekto pozerá cez plece do smartfónu.

Aplikácia IFace Mobile zatiaľ nie je dostupná pre verejnosť. Primárne bola vyvinutá pre platformu Android, no už čoskoro chce spoločnosť zverejniť aj verziu pre iOS zariadenia.

 „IFace 3.0 predstavuje významný míľnik vo vývoji našej spoločnosti. Dokonale dopĺňa portfólio našich produktov. Vďaka IFace 3.0 sme dnes schopní poskytovať spoločnostiam po celom svete jedinečné multimodálne riešenie na manažment identít, ktoré vie kombinovať možnosti našich biometrických technológií či už v oblasti rozpoznávania odtlačkov prstov alebo tváre,“ hovorí Ján Lunter, CEO spoločnosti Innovatrics.

21.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+