MojAndroid

Slovenská jednotka v mobilnom vývoji v minulom roku navýšila tržby o 287 % na 1,8 milióna EUR. Firma, ktorá tento týždeň oslávila štvrté narodeniny, pokračuje aj tento rok v expanzii na americkom, britskom, nemeckom a českom trhu.

“V minulom roku sme zažili obrovský rast. Medzi najväčšie úspechy patrí spolupráca s americkým Intelom. Veľa pozornosti venujeme vnútornému fungovaniu, aby sa pri rozvoji nezabúdalo na pohodu tímu, na ktorom to celé stojí,” prezradil zakladateľ Inloop Martin Adámek a dodal, že veľkú časť zisku firma investovala do rozširovania v nových krajinách ako USA a Veľká Británia.

Vývojárske štúdio Inloop vzniklo pred 4 rokmi na pravidelných stretnutiach vývojárov v Žiline. Dnes pracujú pre svetové automobilky ako sú Mercedes-Benz, Škoda Auto, finančné inštitúcie ako Tatra  banka, Air Bank alebo GE Money Bank. Špecializujú sa na technicky náročné projekty v USA, Európe, ale i doma na Slovensku. Aktuálne pre Inloop pracuje 75 expertov na mobilný vývoj. Zakladateľa spoločnosti Inloop, Martina Adámka, sa nám už pred časom podarilo vyspovedať v rozhovore. Prečítajte si, čo povedal o ich projektoch a budúcom smerovaní spoločnosti.

Náš tip
ROZHOVOR | Martin Adámek – spoluzakladateľ vývojárskeho štúdia Inloop

Zdroj: TS

14.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+