MojAndroid

Príslušenstvo Samsung SmartTag a SmartTag+ slúži k vyhľadávaniu akéhokoľvek strateného predmetu, ku ktorému ho pripnete. Že to má svoje opodstatnenie, potvrdzuje aj nová infografika Samsungu, ktoré ukazuje, ako často strácajú ľudia svoje veci.

Ktoré predmety strácajú Slováci najčastejšie?

Podľa stratí počas roka viac ako polovica Slovákov v priemere do dvoch vecí. Ďalších 22 % stratí každoročne až do 10 predmetov. Cena až 57 % stratených vecí sa pohybuje rádovo v desiatkach až stovkách eur. Prieskum urobila spoločnosť Samsung na vzorke 1095 ľudí starších ako 18 rokov.

Samsung infografika | Foto: Samsung.sk

Podľa prieskumu Slováci najčastejšie strácajú dáždnik (40,5 %). Na druhom mieste sa umiestnili kľúče (36,9 %) a veci, ako sú taška, ruksak či kabelka (13,8 %) nasledované mobilným telefónom (12,9 %) a peňaženkou (10,3 %). Často tiež strácajú rôzne kusy oblečenia, okuliare, peniaze, USB kľúče alebo slúchadlá, ale napríklad aj dôležité dokumenty.

Samsung infografika | Foto: Samsung.sk

Strata týchto predmetov znamená nielen finančnú ujmu, ale veľakrát aj časovú, obzvlášť ak ide o stratu peňaženky s dokladmi. V niektorých prípadoch ľudí netrápi ani čas či peniaze, ale emocionálna väzba ku stratenému objektu, ako v prípade stratených domácich miláčikov.

Tomáš Balík, riaditeľ mobilnej divízie českého a slovenského Samsungu

Najčastejšie stratenými predmetmi v oblasti šperkov a cenností sú náušnice, prsteň, zásnubný prsteň, retiazka, náramok či hodinky, ale aj samotné peniaze či rovno celá peňaženka. Dokonca aj heslo od účtu v banke. Slováci veľmi často strácajú bežné veci, s ktorými prichádzajú do kontaktu alebo s nimi dennodenne manipulujú, ako sú kľúče a mobilné telefóny. Medzi ďalšími stratenými vecami sú rôzne doklady, občiansky preukaz, vodičský preukaz, pas, vysvedčenie a rodný list.

Jedným z riešení hľadania stratených vecí môžu byť inteligentné prívesky SmartTag

Podľa Samsungu by sa mohlo dať predchádzať takýmto stratám s pomocou jeho Inteligentných príveskov Galaxy SmartTag a Galaxy SmartTag+. Aspoň teda u časti strácaných vecí. Je jednoduché ich pripnúť na veci rôznych veľkostí od kľúčov cez peňaženku až po kabelku či bicykel.

Samsung infografika | Foto: Samsung.sk

Galaxy SmartTag+ je navyše vybavený technológiou UWB (ultra-wideband), ktorá umožní presnejšiu lokalizáciu a tiež využíva technológiu rozšírenej reality (AR)1. Funkcia AR Finder privedie užívateľa k hľadanému predmetu pomocou fotoaparátu a systému rozšírenej reality na displeji smartfónu. Oba prívesky majú reproduktor a stratený predmet tak môžete hľadať aj pomocou zvuku.

Prívesky sú odolné voči vode i prachu vďaka certifikácii IP53. Dosah pripojenia Bluetooth je až 120 m. Pri prepojení so službou SmartThings Find môžete pomocou prívesku vyhľadávať telefón alebo zdieľať polohu prívesku s ostatnými. Pomocou príveskov môžete mať prehľad aj o aktuálnej polohe ďalších členov domácnosti alebo domácich maznáčikov.

Náš tip
Pozor na ďalšiu falošnú súťaž, ktorá sa šíri na Facebooku

 

 

 

 

24.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+