MojAndroid

Motorola je v posledných dňoch zaneprázdnená tým, ako chce všetkých presvedčiť o tom, že potrebujú smartfón s nerozbitným displejom. Spoločnosť totižto minulý týždeň ukázala nový smartfón Droid Turbo 2, ktorý ako prvý na svete disponuje technológiou ShatterShield. Tá vďaka piatim vrstvám zabezpečuje vysokú odolnosť proti prasknutiu alebo inému poškodeniu displeja. O tom, že je tomu naozaj tak, sme sa pritom mohli presvedčiť prostredníctvom viacerých videí. Motorola však teraz na potrebu nerozbitného displeja poukazuje infografikou, ktorá odhaľuje, kde a ako rozbíjame zobrazovacie panely najčastejšie.

mot-2

Podľa prieskumu Motoroly, zažilo prasknutý displej aspoň raz 50% populácie s jasným vedením Indie, kde má s touto nepríjemnosť skúsenosť minimálne 65% obyvateľstva. Veľa z poškodených displejov pritom ostáva neopravených, až v 42% prípadov z dôvodu vysokej ceny. 23% používateľov používalo smartfón aj s rozbitým displejom, a to aj napriek tomu, že sa na ňom porezali.

V polovici prípadov dôjde k prasknutiu displeja (resp. ochranného skla) pri pádoch na zem. 32% rozbitých displejov má na svedomí vypadnutie zariadenia z rúk a 27% jeho zošmyknutie pri vstavaní. V 7% prípadov dôjde k poškodeniu pri fotení selfie a v 5% používateľom popustia nervy a svoj mobil jednoducho na niekoho, alebo na niečo, hodia. Zaujímavosťou je, že 7% ľudí by na sociálnych sieťach radšej publikovalo “súkromnú” selfie ako by mali mať rozbitý displej.

mot-3 mot-4 mot-5

Zdroj: talkandroid

2.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+