MojAndroid

Hra s názvom Inertia: Escape Velocity, víťaz súťaže The 2011 Indie Game Challenge, je už dostupná na Android Markete. Tento herný titul je dielom nezávislého vývojára, ktorý si hovorí Red Fly Studio. Táto futuristická hra sa viaže na zaujímavý príbeh hlavnej postavy, high-tech robota Hermesa, ktorého polorozbitá vesmírna loď stroskotala na planéte Inertia – jednom veľkom vesmírnom smetisku. Jeho najsilnejšou vlastnosťou je možnosť kontrolovať gravitáciu a tak skákať, rozbíjať či oboplávať vzduchom smrteľné prekážky, ktoré mu stoja v ceste. Má na sebe oblečený antigravitačný oblek a je len na vás, ako budete Hermesa navigovať po mape, v ktorej musíte zozbierať čo najviac vesmírneho odpadu a iných artefaktov.

Túto prepracovanú 3D plošinovku vystihujú nasledujúce fakty:

  • Hra, ktorá získala niekoľko ocenení – Inertia: Escape Velocity je založená na výbornom engine, ktorý vyhral ocenenia Best Non-Professional Game, Achievement in Gameplay, Technical Achievement a Gamers’ Choice Awards na DICE’s Indie Game Challenge 2011.
  • Vzdorovanie fyzike – Ovládaj gravitáciu, aby si mohol skákať okolo prekážok, odrážať sa od stien či využívať akcelerátory, silové polia, repulsory a iné “vychytávky”.
  • Bezplatná hra – Na Android Markete sa nachádza aj lite verzia tejto hry, ktorá ponúka až 15 levelov na otestovanie herného enginu a ovládania. Platenú verziu si môžete zakúpiť kedykoľvej,  aj priamo v hre.
  • HD verzia pre tablety – Ak sa bojíte, že by vám rozlíšenie hry na vašom tablete robilo problémy, mýlite sa. Hra je dostupná aj vo verzii HD pre tablety, ktorá je však o čosi drahšia než verzia pre smartfóny.
  • Urob prieskum – Objavuj nové smetiská a planéty, na ktorých môžeš zozbierať vesmírny odpad, čo ti zaručí postup do ďalšieho levelu.
  • Môžeš hrať dookola – Opakované hranie, ktoré ťa nebude nudiť zaručuje možnosť vyhrať odznaky za vysokú rýchlosť a nazbieraný odpad ti otvorí ďalšie – zložitejšie levely.
  • OpenFeint – Ako aj v iných hrách, aj tu je integrovaný systém OpenFeint umožňujúci porovnávanie tých najlepších dosiahnutých výsledkov v online tabuľkách.

Oficiálny trailer od Red Fly Studio

Tu je trailer od DroidGamers.com

Hra Inertia: Escape Velocity je na Android Markete dostupná až v 4 verziách – 2 platených a 2 bezplatných – lite – verziách. Či máte tablet alebo smartfón, rozhodne si túto hernú novinku otestujte. V komentároch sa potom s nami môžete podeliť o váš názor na tento herný titul a na herný engine, ktorý vyhral nejedno ocenenie. Tu sú odkazy na stiahnutie:

Inertia: Escape Velocity
Red Fly Studio, Inc
Verzia 1.1 (1. 12. 2011)
Veľkosť 23 MB
2.2+

37,40 Kč

Inertia: Escape Velocity Lite
Red Fly Studio, Inc
Verzia 1.1 (1. 12. 2011)
Veľkosť 23 MB
2.2+

Zadarmo

Inertia: Escape Velocity HD
Red Fly Studio, Inc
Verzia 1.1 (1. 12. 2011)
Veľkosť 36 MB
2.2+

74,99 Kč

Inertia Escape Velocity LiteHD
Red Fly Studio, Inc
Verzia 1.1 (1. 12. 2011)
Veľkosť 36 MB
2.2+

Zadarmo

 

Hra Inertia: Escape Velocity je duchovným nástupcom projektu Inertia, ktorý bol vybudovaný študentami Southern Methodist University, ktorý od vývojára Red Fly Studio získavajú každou kúpou istý percentuálny peňažný profit.

Zdroj: AndroidGuys

3.12.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+