MojAndroid

Hoci mnohí z vás Indiu považujú iba za dovolenkovú destináciu, ide o naozaj rozvinutú krajinu, ktorá tento rok prekonala významný míľnik. V októbri sa totižto počet používateľov smartfónov začal počítať na 10 cifier. India pritom nie je prvou ázijskou krajinou, kde dosiahol počet používateľov smartfónov 1 miliardu. Prvenstvo si drží, ako inak, Čína, ktorá túto métu dosiahla už v roku 2012.

Smartfóny

Veľmi zaujímavým je štatistický súboj medzi Indiou a USA. Zatiaľ čo od roku 2008 v Indii pribudlo až 800 miliónov nových používateľov smartfónov, v USA to bolo “iba” 100 miliónov. Samozrejme, treba hľadieť aj na počet obyvateľov, v ktorom USA predstavuje oproti Indii polovičného trpaslíka. India môže za rýchly rozvoj mobilných technológií vďačiť najmä lacným zariadeniam a paušálom u operátorov. Tých je na indickom trhu naozaj neúrekom, a tak odborníci odhadujú, že do konca roka 2016 ich v Indii prežije iba 5 alebo 6. Menší operátori budú zrejme odkúpení väčšími hráčmi. Uvidíme, aký bude rok 2016 v podaní slovenských operátorov a ich ponúk :-)

Zdroj: PhoneArena

2.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Marek

  Prosím, trochu si ten článok upravte. Veľmi ťažko sa človeku číta.
  India nie je vo svete (a tobôž na Slovensku) typickou dovolenkovou destináciou, nežije z turizmu. Zároveň India má ešte veľmi ďalekú cestu k tomu, aby sa mohla považovať za rozvinutú krajinu. Je to rozvojová krajina, vo všeobecnosti by sa dalo povedať, že veľmi chudobná. Zároveň neplatí vaše tvrdenie z prvej vety. Ak by sa aj jednalo o dovolenkovú destináciu, neznamená to, že nemôže byť zároveň aj rozvinutou. Vaša veta je postavená tak, že z nej vyplýva, ako by jedno malo vylučovať druhé. V skutočnosti to tak vonkoncom nefunguje, práveže skôr naopak. Pri porovnaní populácií USA a Indie si upravte “polovičného trpaslíka”. USA má cca 1/4 populácie. V rámci toho by bolo vhodné upraviť aj názov článku. Vyznieva, akoby bola ešte nejaká krajina, ktorá by mohla dosiahnuť tento milník a akoby sa o tento stav strhávala vo svete nejaká bitka.

  • patoo

   Ten polovičný trpaslík. To som pochopil tak že trpaslíkovi sa hovorí aj polovičný človek čiže polovičný trpaslík je vlastne 1/4. No ale neviem či to nie je až príliš zamotané. Inak s tebou súhlasím. :D

  • kri

   Je to narocne. India je 4. najvacsou ekonomikou sveta. Statisticky to potom kazi to, ze hdp je delene poctom obyvatelov. Nebudu mat zrejme nikdy hdp ako usa, ked cca 60% pracujucich maka v polnohospodarstve. Tam je velmi mala pridana hodnota. V indii musis vyprodukovat 10 kamionov rajcin na 1 iphone v usa. Nezamestnanost v indii je 9%. To je menej ako u nas. Miera chudoby v percentualnom vyjadreni na pocet obyvatelov je porovnatelna s nasou, dokonca aj s tou americkou, kde 50 milionov ludi zije z “gastracov” a 80 milionov nema zdravotne poistenie, kde lekari zadarmo ordinuju na futbalovych stadionoch.

+