MojAndroid

Hoci mnohí z vás Indiu považujú iba za dovolenkovú destináciu, ide o naozaj rozvinutú krajinu, ktorá tento rok prekonala významný míľnik. V októbri sa totižto počet používateľov smartfónov začal počítať na 10 cifier. India pritom nie je prvou ázijskou krajinou, kde dosiahol počet používateľov smartfónov 1 miliardu. Prvenstvo si drží, ako inak, Čína, ktorá túto métu dosiahla už v roku 2012.

Smartfóny

Veľmi zaujímavým je štatistický súboj medzi Indiou a USA. Zatiaľ čo od roku 2008 v Indii pribudlo až 800 miliónov nových používateľov smartfónov, v USA to bolo “iba” 100 miliónov. Samozrejme, treba hľadieť aj na počet obyvateľov, v ktorom USA predstavuje oproti Indii polovičného trpaslíka. India môže za rýchly rozvoj mobilných technológií vďačiť najmä lacným zariadeniam a paušálom u operátorov. Tých je na indickom trhu naozaj neúrekom, a tak odborníci odhadujú, že do konca roka 2016 ich v Indii prežije iba 5 alebo 6. Menší operátori budú zrejme odkúpení väčšími hráčmi. Uvidíme, aký bude rok 2016 v podaní slovenských operátorov a ich ponúk :-)

Zdroj: PhoneArena

2.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+