MojAndroid

iMeteo.sk je novou aplikáciou, ktorá sa na Google Play objavila len pred niekoľkými dňami. Ako už aj z jej názvu vyplýva, ide o aplikáciu pre predpoveď počasia, ktorá je prepojená s rovnomennou webovou stránkou. iMeteo.sk vás bude informovať nielen o aktuálnom počasí, ale aj o tom, kde sa aktuálne zrážky vyskytujú. To umožňuje radar, ktorý zobrazí zrážky na podklade Google máp pre Slovensko, Českú republiku a Nemecko.

Aplikácia má k dispozícii aj údaje o aktuálnych poveternostných podmienkach na Slovensku – využíva k tomu fyzicky rozmiestnené meteorologické stanice METAR. Údaje z týchto staníc sú aktualizované v pol a hodinových intervaloch, vďaka čomu máte k dispozícii vždy aktuálne informácie. Na výber tu nájdete tiež 10 dňovú regionálnu predpoveď pre väčšie mestá a obce po celom Slovensku a pozrieť si môžete aj detailný hodinový vývoj (v troj hodinových intervaloch) počasia na dva dni dopredu.

  

Aplikácia informuje o meteorologických výstrahách a má aj vlastný kalendár s výhliadkou počasia na 10 dní dopredu. Nechýbajú ani aktuality a novinky o počasí nielen zo Slovenska. Informácie o aktuálnom počasí môžete navyše sledovat aj priamo z plochy a to pomocou widgetu.

 

iMeteo.sk sa chváli tým, že aktuálne predpovede počasia pre celé územie Slovenska sú vydávané meteorológom na základe aktuálnych výstupov numerických modelov a po zohľadnení miestnych podmienok.

  

iMeteo.sk nás svojim vzhľadom až tak nezaujal, no prináša najmä informačnú hodnotu, ktorú určite oceníte. Tiež sme si všimli, že načítanie niektorých údajov trvalo o niečo dlhšie – týkalo sa to najmä článkov a aktualít. Nezabudnite, že spodná lišta s odkazmi na jednotlivé funkcie sa dá posúvať – táto možnosť nie je nijakým spôsobom naznačená. V nastaveniach môžete tiež zvoliť, či sa budú údaje aktualizovať po spustení aplikácie alebo automaticky v určitých časových intervaloch.

 

Aplikácia je na Google Play dostupná v dvoch verziách- vo verzii zadarmo a v platenej. Platená verzia ponúka aplikáciu bez reklám a samozrejme s ďalšími funkciami, ktoré vo free verzii nenájdete.

Ďalšie funkcie PRO verzie:

  • Kompletná aplikácia bez reklamy
  • Autorské informácie /články, kalendár počasia a vyhliadka/ o niekoľko hodín skôr ako na webe
  • Denné a hodinové meteografy znázorňujúce vývoj teploty, tlaku, vetra a úhrnov zrážok v Regiopočasí
  • Vyhliadka počasia až na 400 hodín dopredu s detailným popisom blížiaceho sa počasia na našom území a s očakávaným vývojom ekluzívne iba pre PRO verziu.
  • Textová predpoveď pre celé územie Slovenska rozšírená z 5 až na 7 dní
  • Rozšírený kalendár počasia z 10 až na 16 dní dopredu
  • Widget aktuálneho stavu počasia a predpovede pre územie Slovenska
  • Možnosť editácie a nastavení widgetov
  • 24 hodinová možnosť konzultácie počasia s meteorológom

Verzia: 10.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 10.9
Aktuálna cena: Zdarma

Za tip na aplikáciu ďakujeme Jozefovi B.

16.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+