MojAndroid

O implementácii iMessage do Androidu sa hovorilo veľakrát. Ide o aplikáciu, ktorá je predinštalovaná v iPhonoch a umožňuje nielen esemeskovať, ale funguje aj ako klasická četovacia aplikácia. Pre používateľov Apple zariadení je hlavným online komunikačným nástrojom. Téme sa venuje portál Theverge.

K dispozícii je nielen pre iPhone, ale aj iPad či MacBook. Funkcia do Android smartfónov nedorazí. Apple hovorí, že by to spoločnosti skôr uškodilo a nijako nepomohlo. Preto neexistuje dôvod, prečo by mal americký gigant povoliť inštaláciu na Androidy.

iMessage na Android nepríde

Spoločnosť Epic, ktorá vedie spor s Applom kvôli hre Fortnite, sa k téme vyjadrila tiež. Hovorí, že Apple je nastavený tak, aby používateľov uzamkol do svojho ekosystému, do ktorého nikoho nepustí. A práve iMessage je jednou z aplikácií, ktorá to veľmi pekne demonštruje.

Epic tvrdí, že Android verzia iMessage plánovaná bola, ale Apple sa rozhodol implementáciu do Androidu zrušiť. Údajne sa obáva, že by stratil používateľov. Odhalilo to nové súdne podanie od Epic.

iMessage
iMessage | Foto: Apple.com

Súdny spis uvádza, že existovala možnosť, že si používatelia Androidu a iOS budú môcť navzájom posielať správy naprieč platformami cez iMessage. Toto tvrdenie rázne odmietol Craig Federighi, senior viceprezident Applu pre softvérové inžinierstvo.

Existujú alternatívy

Možností posielania správ a četovacích aplikácií je dnes veľa. “Androiďáci” môžu s “Ajfoňákmi” komunikovať cez Messenger, WhatsApp, Signal, Telegram, Viber a pomocou rôznych iných aplikácií. Stačí si len vybrať.

Apple iPhone 12
Apple iPhone 12 | Foto: Redakcia


Alternatívou môže byť aplikácia Beeper, o ktorej sa dozviete viac v článku Beeper: Posielajte správy cez iMessage priamo z Androidu.

FOTOmánia: Hlasujte za najlepšiu fotografiu našich čitateľov! (14/2021)

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

9.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+