MojAndroid

Spoločnosť Apple má na budúci týždeň naplánovanú dlho očakávanú udalosť WWDC, kde predstaví svoje novinky a plány na najbližšie obdobie. Najnovšie uniknuté informácie naznačujú, že spoločnosť prinesie aj informácie o tom, že svoju ikonickú službu iMessage ponúkne aj na platforme Android.

To by bol skutočne veľmi neštandardný krok v podaní spoločnosti z Cupertina, a tak tieto informácie musíme brať s rezervou. Išlo by o zaujímavú novinku, ktorú väčšina z nás nečakala. Spoločnosť Apple totiž až donedávna ponúkala väčšinu svojich služieb iba na svojich platformách, no to sa zmenilo s príchodom služby Apple Music aj na Android. Teraz by sme sa mohli dočkať ďalšej populárnej služby, ktorá je pre mnohých používateľov veľmi dôležitá. Služba iMessage umožňuje majiteľom zariadení od Apple posielanie textových správ, ktoré nie sú klasickými SMS správami. Ide o službu podobnú WhatsApp, no majitelia iPhonov majú tú výhodu, že pri komunikácií medzi dvomi iPhonmi sa pre komunikáciu automaticky vyberie iMessage a nie sú tak čerpáne správy z balíčka SMS. Služba je tiež dostupná aj na počítačoch so systémom OS X, vďaka čomu ide o jeden z najobľúbenejších spôsobov komunikácie pre používateľov zaviazaných ekosystému od Apple.

Apple iMessage

Služba iMessage je známa aj u nás, no v zahraničí, najmä v USA, kde sú zariadenia od Apple oveľa populárnejšie, môže byť prístup k službe iMessage rozhodujúci pri kúpe ďalšieho zariadenia. To znamená, že mnohí používatelia sú práve kvôli tejto službe tak hlboko zaviazaní platforme od Apple. Teraz by sa to ale mohlo zmeniť, no na potvrdenie týchto informácií si ešte budeme musieť počkať. Zdroj blízky spoločnosti Apple hovorí o tom, že služba by mala prísť na Android ešte tento rok, no nie je celkom isté, či tieto plány budú odhalené už budúci týždeň. Služba by ale mala byť na najväčšom mobilnom operačnom systéme dostupná tento rok bez ohľadu na to, či nás o tom bude Apple informovať už budúci týždeň.

Čo poviete, využívali by ste túto službu aj vy? Alebo si počkáte na riešenie Allo od Google? Dajte nám v diskusii vedieť, či by táto novinka bola pre vás zaujímavá.

Zdroj: MacDailyNews via Android and Me

11.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+