MojAndroid

Najnovšie a najlepšie Samsungy určené pre rok 2023 sú už oficiálne dostupné aj na Slovensku. Okrem vyššej ceny však priniesli aj niekoľko inovácií. Jednou z noviniek je v najnovších zariadeniach aj funkcia s názvom „Image Clipper“. Podľa dostupných informácií bude táto funkcia čoskoro dostupná aj na niekoľkých starších zariadeniach Samsung.

Najnovšie Samsungy sú už dostupné aj na Slovensku

Prvé zariadenia najnovšej rady od Samsungu sú už dostupné aj na Slovensku a v redakcii sme mali možnosť vyskúšať na úvod to najlepšie, čo tento rok Samsung ponúkol, Samsung Galaxy S23 Ultra. Ten je určite najlepším Android telefónom súčasnosti.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Zdroj: Miroslav Schwamberg

Disponuje špičkovým fotoaparátom, výbornou výdržou, atraktívnym dizajnom či dlhou podporou. Okrem hardvérových vylepšení prinášajú výrobcovia s novými modelmi väčšinou aj nové zaujímavé funkcie.

Image Clipper dostanú aj staršie zariadenia

Jednou z nich je Image Clipper. Používatelia najnovších telefónov Samsung môžu pomocou tejto funkcie rýchlo kopírovať a vkladať obrázky z akýchkoľvek videí alebo fotografií podľa potreby. A to nie je všetko. Samsung túto funkciu čoskoro sprístupní na viacerých zariadeniach a využívať ju tak bude môcť viac ako milión používateľov po celom svete. Podľa zverejnených informácií by mala byť súčasťou aktualizácie OneUI 5.1.

Aktualizácia OneUI 5.1

Aktualizácia OneUI 5.1 prinesie viacero noviniek. Z najzaujímavejších vyberáme Expert RAW, vylepšený Photo Remaster, vylepšený multitasking a niektoré grafické úpravy, nezávislé pozadie pre režimy a rutiny a nové možnosti pribudli aj v prispôsobení uzamknutej obrazovky.

K dispozícii budú mať tiež používatelia nové možnosti vyhľadávania a v aplikácii Galéria bude možné nájsť fotografie s konkrétnymi osobami iba dotykom na ich tváre. Navyše, zoznamy skladieb a skladieb Spotify možno teraz odporučiť svojim známym pomocou miniaplikácie Inteligentné návrhy.

Podľa dostupných informácií by mala byť funkcia Image Clipper dostupná na týchto zariadeniach:

Čo sa však týka samotnej aktualizácie OneUI 5.1, tá by mala byť dostupná aj pre ďalšie zariadenia, ktorých zoznam nájdete v tomto článku. Či však bude dostupná nová funkcia Image Clipper dostupná vo všetkých týchto zariadeniach, zatiaľ ostáva otázne.

Náš tip
Staršie Samsung mobily dostávajú obľúbenú hernú aktualizáciu

16.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+