MojAndroid

Insensi, nový start-up so sídlom v New Yorku prichádza s riešením, ktoré umožní spájať rodiny a ich členov v domácnosti. Inteligentný telefón Ily vo svojej podstave nahrádza tradičnú pevnú linku systémom, ktorý reprezentuje moderné technológie aktuálnej doby.

Zariadenie Ily je schopné prepojenia s vašim smartfónom prostredníctvom technológie Bluetooth, vďaka čomu ho môžete využívať na telefonovanie. To je aj jeho primárne využitie, v zariadení totižto nenájdete žiadny prehliadač internetu, hry alebo aplikácie. Ily sa sústreďuje hlavne na komunikáciu a v tej chce excelovať. Okrem klasických hovorov je možné vytvoriť aj videohovor prostredníctvom lokálneho prístupu do siete cez Wi-Fi alebo zariadenie pripojiť do klasickej telefónnej siete pomocou konektora RJ11.

Domovské prostredie zariadenia sa zobrazuje na 8-palcovom displeji s rozlíšením 1024×768 pixelov, je veľmi jednoduché a pozostáva z veľkých ikon s fotografiami členov rodiny alebo priateľov. Používateľovi stačí stlačiť jednu z týchto ikon a Ily mu dá vedieť, aká forma komunikácie je v tej chvíli najlepšia. Pomocou voľne dostupnej mobilnej aplikácie môžete dokonca do zariadenia posielať obrázky alebo ich kresliť.

Inteligentný telefón Ily si môžete predobjednať na domovských stránkach za 199 dolárov (v prepočte 177 eur), no v bežnom predaji sa jeho cena vyšplhá na 299 dolárov (266 eur).

Zdroj: androidauthority

24.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+