MojAndroid

Ak si ešte pamätáte na inteligentnú žiarovku LIFX, ktorá sa stala jedným z mnohých úspešným projektov na Kickstarteri, tak dnes sa objavil na indiegogo podobný projekt s názvom iLumi. iLumi je energeticky úsporná LED žiarovka s konektivitou Bluetooth, ktorá ponúka používateľom úplnu flexibilitu a kontrolu nad osvetlením s miliónmi farebných kombinácií.

Vďaka patentovanej technológii HyperLux LED dokáže žiarovka reprodukovať farebné spektrum červenej, zelenej, modrej a bielej farby (RGBW) s vysokou efektivitou a jasnosťou. Pomocou aplikácie môžete ovládať nielen intenzitu osvetlenia, ale aj jeho farbu. Konektivitu medzi smartfónom s operačným systémom Android alebo iOS zabezpečuje Bluetooth 4.0 s dosahom 30m. Vďaka tomu môžete ovládať jednu alebo celú sériu iLumi žiaroviek, pričom ich nastavenia, ako farba či jas, sa môžu líšiť.

Každá žiarovka je navyše programovateľná. iLumi sa tak môže automatický rozsvietiť pri vašej prítomnosti, alebo zhasnúť keď odchádzate. Jedným z možných využití je tiež upozornenie na prichádzajúce SMS, e-maily alebo hovory. Svoje obľúbené nastavenia osvetlenia, napríklad pre spánok alebo pri návštevách, si môžete navyše uložiť a neskôr jednoducho aktivovať. iLumi môže dokonca meniť svoju farbu či intenzitu osvetlenia podľa hranej hudby. Okrem toho však budú môcť nové možnosti využitia pridávať aj samotní developeri, ktorí budú mať k dispozícii SDK (software development kit).

Žiarovka iLumi bude dostupná v dvoch veľkostiach. Malá s výkonom 8W, ktorej svietivosť je pri bežných žiarovkách porovnateľná s výkonom až 60W, veľká má výkon 15W a zastúpi klasickú 100W žiarovku. K dispozícii budú aj rôzne verzie so zobrazením plného farebného alebo len bieleho spektra. Cena iLumi s bielym spektrom sa začína na 59$. Najlacnejšia verzia s plným farebným spektrom stojí 69$. Prvé beta verzie by mohli byť dostupné už v apríli budúceho roka. Ak chcete na projekt prispieť aj vy a získať tak iLumi žiarovku medzi prvými, navštívte oficiálnu stránku projektu na indiegogo.

iLumi – The World’s Most Intelligent Light Bulbs from iLumi Solutions on Vimeo.

30.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+