MojAndroid

Nápaditosť firiem pri vývoji nových zariadení pre komunikáciu so smartfónom naozaj nepozná hranice. Smartfónom už môžeme ovládať televíziu, osvetlenie, hudbu, rúru na pečenie, no kto by čakal, že najnovšie to bude rýchlovarná kanvica. Na trhu sa totižto objavila kanvica iKettle, ktorá je schopná pripojiť sa na domácu sieť Wi-Fi a odoslať do smartfónu správu, keď sa začne variť voda.

iKettle wifi kanvica

Majiteľ si tiež budeme môcť zvoliť tú správu teplotu ohrevu priamo z mobilu. V neposlednej rade, keď prídete domov a smartfón sa pripojí na vašu bezdrôtovú sieť, kanvica sa vás spýta na ohrev vody, ako vás osobný sluha. Takáto sranda vás však bude stáť 118 Eur, no čuduj sa svetu nie je až taká vysoká cena. Na trhu je totižto niekoľko kanvíc, ktoré ponúkajú nastavenie teploty alebo udržiavanie teplej vody a to aj za dvojnásobnú cenu. Je však otázne, či človek potrebuje k svojmu šťastiu kanvicu ovládanú cez Wi-Fi. Čo myslíte ? iKettle je dostupná v predpredaji na stránkach FireBox, pričom prvé zásielky budú odoslané v rozpätí 1-2 mesiacov.

http://youtu.be/Wiy8TUQKcRE

Zdroj: engadget

9.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+