MojAndroid

Trh s produktmi pre inteligentnú domácnosť sa posledné roky rozširuje a dnes človek môže v domácnosti vzdialene ovládať svetlá, termostat, rolety, multimediálne zariadenia a dokonca sa začali objavovať aj inteligentné chladničky. Tým najzákladnejším a najlacnejším prvkom inteligentnej domácnosti sú ale smart žiarovky. Najznámejší obchodný reťazec s nábytkom Ikea už nejakú dobu ponúka svoje riešenie pod názvom Ikea TRÅDFRI. Tieto žiarovky už po novom ide ovládať aj hlasom.

Náš tip
Hľadať IKEA IKEA prichádza s vlastnými Bluetooth reproduktormi

Spočiatku bolo možné ovládať žiarovky Ikea TRÅDFRI len s pomocou Android alebo iOS aplikácie. Neskôr pribudla podpora pre hlasového asistenta Alexa od spoločnosti Amazon, ktorá predáva inteligentné reproduktory Amazon Echo. Po najnovšej aktualizácii softvéru už je ale možné ovládať tieto gadgety aj pomocou Google Asistenta, respektíve Google Home. Je nutné si ale túto funkciu najprv aktivovať priamo v nastaveniach aplikácie asistenta. V nastaveniach v položke Home control musíte stlačiť modré tlačidlo pre pridanie zariadenia a vybrať Tradfri – Ikea smart lighting. Následne už stačí asistentovi zadať príkaz, aby rozsvietil, stlmil alebo zmenil farbu svetiel.

Verzia: 1.5.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.5.0
Aktuálna cena: Zdarma

16.4.2018
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+