MojAndroid

Inteligentné osvetlenie, ktoré nedávno predstavil výrobca nábytku Ikea, už čoskoro dostane podporu pre hlasové ovládanie. Pomocou hlasu používateľa sa bude dať ovládať prostredníctvom zariadení Google Home, Apple HomeKit či Amazon Alexa. Samozrejme, len v tých regiónoch kde sú tieto služby podporované.

Náš tip
Ikea sa pripája do inteligentnej domácnosti novou technológiou smart žiaroviek. Poznáme ceny

Ikea vidí v domácich smart spotrebičoch veľkú budúcnosť. To, že sa aj výrobca nábytku môže v tomto segmente aktívne angažovať dokázal už aj uvedením nábytku a doplnkov, ktoré dokážu bezdrôtovo nabíjať mobilné zariadenia. Tie nedávno doplnil aj o inteligentné zariadenia Trådfri, ktoré sú postavené na platforme ZigBee Light. Jadrom systému je brána, ktorá je napájaná ethernet pripojením. Následne vytvára lokálnu sieť pre správu lokálnych žiaroviek. Základná zostava v podobe internetovej centrály, ovládača a dvomi Trådfri svietidlami je dostupná za necelých 80 eur.

Ikea ďalej potvrdzuje, že v blízkej dobe plánuje vydať ďalšie inteligentné zariadenia, ktoré doplnia domácnosť o ďalšie smart prvky a príslušenstvo. Predajca má pritom výbornú pozíciu na to, aby tento typ zariadení výrazne spopularizoval a sprístupnil ich širšiemu publiku.

Zdroj: theverge

25.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+